Archiwum / WYSTAWA BIŻUTERII ZE SZKŁA I SZTUKI UŻYTKOWEJ

WYSTAWA BIŻUTERII ZE SZKŁA I SZTUKI UŻYTKOWEJ

harasymKatarzyna Harasym – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Wydziału Ceramiki i Szkła w pracowni prof. Małgorzaty Dajewskiej i prof. Zbigniewa Horbowego. Ponadto artystka przez dwa lata studiowała w Fundació Centre del Vidre w Barcelonie. Była również stypendystką OFF Massana w Barcelonie. Swoje umiejętności doskonaliła również w pracowniach szkła artystycznego w Hiszpani: Luesma Vega, Studio Blanco i Pele Cristales.
Jej instalacja szklana „Descamació –Złuszczenia” została uznana przez The Corning Museum off Glass w Nowym Jorku za jedną z najlepszych prac roku 2011 na świecie.harasym2
Obecnie artystka mieszka we Wrocławiu, gdzie posiada autorską pracownię „Przezroczysta” i prowadzi kursy w zakresie obróbki szkła techniką fusingu oraz pracy na palnikach.

Cechą charakterystyczną twórczości Katarzyny Harasym jest ogromna różnorodność, która przejawia się zarówno w stosowanych przez nią technikach (fusing, slumping, palniki, pâte de verre), jak i w formach wyrazu (instalacje, rzeźby, naczynia codziennego użytku, biżuteria).

Wystawę można oglądać do końca października 2014 w Galerii „Rynek 26”.
Prezentowane prace można zakupić.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o