Archiwum / CZOŁÓWKA POLSKICH JAZZMANÓW W POLKOWICACH

CZOŁÓWKA POLSKICH JAZZMANÓW W POLKOWICACH

Full_Drive_kwartet_-PhotoPo znakomicie przyjętych Full Drive i Full Drive 2 Henryk Miśkiewicz przedstawia kolejną odsłonę porywającego projektu, łączącego jazz, funky, swing i blues w wykonaniu czołówki polskich jazzmanów!

Henryk Miśkiewicz to trzykrotny laureat nagrody Fryderyka. W 2013 r. otrzymał tę nagrodę w kategorii „Jazzowy Artysta Roku”. Wszystkie jego płyty nominowane były do Fryderyków, on sam został nagrodzony za całokształt pracy muzycznej prestiżowymi nagrodami: Mateusza (nagroda III Programu Polskiego Radia) oraz Oskarem Jazzowym (nagroda Stowarzyszenia Łódzkich Melomanów). Koncertował na wielu festiwalach w Europie. Grał z czołowymi polskimi muzykami jazzowymi, brał udział w projekcie Anny Marii Jopek, a także występował z Joe Lovano i Orkiestrą Paula Kuhna.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą, a brzmienie jego gitary można usłyszeć na ponad 100 płytach! Grał i nagrywał m.in. z Patem Metheny, Mino Cinelu, Richardem Boną, Gregoirem Maretem, Sugar Blue, Marcusem Millerem, Angélique Kidjo, Tomaszem Stańko. Prowadzi własne zespoły, a także jest współliderem zespołu Funky Groove. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z Anną Marią Jopek, Krzysztofem Ścierańskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Dorotą Miśkiewicz, Funky Groove i z własnymi projektami. W 2013 roku został uznany za najlepszego polskiego gitarzystę w ankiecie Jazz Top czytelników magazynu „Jazz Forum”.

Robert Kubiszyn na stałe koncertuje i nagrywa z Anną Marią Jopek, Grzegorzem Turnauem, Cezary Konrad Group, Dorotą Miśkiewicz. W swojej dyskografii posiada ponad 70 płyt z różnymi wykonawcami. W 2010 r. ukazał się jego pierwszy solowy album „Before Sunrise”, który został nagrodzony Fryderykiem za najlepszy płytowy debiut roku.

Michał Miśkiewicz – wieloletni członek kwartetu Tomasza Stańko. Od najmłodszych lat zapraszany do formacji takich artystów jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Wojciech Karolak.. Obecnie na stałe gra z „Marcin Wasilewski Trio” (dawniej Simple Acoustic Trio) oraz nagrywa dla prestiżowej wytwórni ECM. Występował na wielu światowych festiwalach jazzowych.


źródło: You Tube

Henryk Miśkiewicz – saksofony
Marek Napiórkowski – gitary
Robert Kubiszyn – gitara basowa
Michał Miśkiewicz – perkusja

Nowe kompozycje, nowe pomysły – „stare”, sprawdzone sposoby na porwanie publiczności!

28 stycznia 2015 r., godz. 19.00 – Kino, ul Dąbrowskiego 1 – Polkowice

Bilety w cenie: 25 zł (zbiorowy), 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu) już w sprzedaży.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o