Archiwum / FMOiK 2018

FMOiK 2018

16. FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ
„ERRANTIA MUSICA”

22 i 23 września 2018
Kino – Polkowice

Jesień w Polkowicach zabrzmi dźwiękami muzyki klasycznej. W tym roku melomani wysłuchają czterech znakomitych koncertów podczas dwudniowego Festiwalu Muzyki Organowej
i Kameralnej. Szczegółowy repertuar przedstawia się następująco:

22 września, godzina 18:00 – AMALGALIS DUO

Duet akordeonistów, absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Dzięki szerokim możliwościom brzmieniowym akordeonu potrafią ukazać wiele rodzajów muzyki oraz różnorodność jej stylów. W repertuarze zespołu znajdują się nie tylko elementy muzyki folkowej i rozrywkowej, ale i kompozycje barokowe, romantyczne czy XX-wieczne.

22 września, godzina 19:00 – ERLENDIS QUARTET

Kwartet gitarowy absolwentów Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu – wielokrotni laureaci konkursów gitarowych w całej Europie. Zespół skupia się na kompozycjach dedykowanych wprost na kwartet gitarowy, opracowaniach i transkrypcjach arcydzieł muzyki klasycznej, ale i utworach współczesnych.

23 września, godzina 18:00 – REED CONNECTION TRIO

Trio stroikowe solistów Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Dzięki różnorodnemu doświadczeniu artystycznemu z powodzeniem prezentują muzykę wielu stylów i epok. Z ich pomocą założono Stowarzyszenie Artystów „Zdolni do wszystkiego”, które proponuje ciekawe projekty edukacyjne, a także koncerty muzyki poszczególnych narodów.

23 września, godzina 19:00 – JACARAS

Zespół tworzą znani w środowisku wrocławskim muzycy oraz absolwenci Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego. Współpracują z wokalistką meksykańskiego pochodzenia Julietą Gonzalez-Springer. Zespół wykonuje tańce i pieśni hiszpańskiego okresu baroku opracowane na współczesne instrumentarium.

16. edycję festiwalu poprzedzi wernisaż wystawy Dumny kurnik – „Prężne kury kruszą mury” Jana Kantego Pawluśkiewicz, który odbędzie się 21 września w Galerii „Rynek 26”. Prace Artysty już od lat zdobią festiwalowe wydawnictwa. Po wernisażu na jednej z kamienic polkowickiego rynku odbędzie się projekcja filmu o twórczości Pawluśkiewicza.

Bilety w cenie 1 zł/dzień do nabycia w kasach: Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Galerii „Rynek 26”, Kina (ul. Dąbrowskiego 1) oraz w kasie przed wejściem na wydarzenie.

Więcej informacji pod numerem 76 746 88 18 oraz na stronach www.fmoik.pl
i
www.pca.pl.

Serdecznie zapraszamy!!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o