Archiwum / ALICJA W KRAINIE CZARÓW, 12 marca, godz. 9.30 i 11.30 – Aula

ALICJA W KRAINIE CZARÓW, 12 marca, godz. 9.30 i 11.30 – Aula

12 marca, godz. 9.30 i 11.30 – Aula

Lewis Carroll
ALICJA W KRAINIE CZARÓW
Teatr Lalki i Aktora – Wałbrzych

Przekład: Antoni Marianowicz
Adaptacja i reżyseria: Mariola Ordak–Świątkiewicz
Scenografia: Jan Polívka
Muzyka: Marcin Mirowski
Animacje: Wojciech Świątkiewicz
Kostiumy:Anna Chadaj
Obsada: Anna Jezierska, Sylwia Nowak, Bożena Oleszkiewicz, Urszula Raczkowska, Jerzy Gronowski, Seweryn Mrożkiewicz, Paweł Pawlik

Alicja w Krainie Czarów to jedna z najbardziej znanych powieści, fascynujących kolejne pokolenia niezwykłą atmosferą i przedziwnymi perypetiami tytułowej bohaterki. Alicja udaje się w podróż do świata snu – pełnego absurdów i paradoksów. Spotyka Białego Królika, który niesłychanie się gdzieś spieszy, ale co chwilę zasypia. Zaintrygowana jego zachowaniem, podąża za nim w głąb króliczej nory i dociera do zaczarowanej krainy, gdzie dzieją się niesamowite rzeczy i gdzie można spotkać zdumiewające postaci, m.in. Kota-Dziwaka, Szaraka, Szalonego Kapelusznika, Króla i Królową Kier. W świecie snów czas płynie inaczej, Alicja rośnie i maleje pod wpływem zaczarowanego płynu i ciasteczka, odwiedza różne miejsca, niejednokrotnie musi zmierzyć się z absurdalnymi i przewrotnymi pomysłami napotkanych postaci.

Wałbrzyska inscenizacja łączy w sobie wszystko, co w teatrze najlepsze: nastrój, tajemnicę, magię, grozę. Fascynuje stroną plastyczną, feerią świateł i barwnych kostiumów, animacjami filmowymi i muzyką, uwodzi humorem. Dzieci i dorośli z pewnością odnajdą w niej własne marzenia.

Reżyserka o spektaklu:
Chcielibyśmy, aby wałbrzyski spektakl tak jak książka zawarł w sobie dwie historie: dla dzieci i dla dorosłych. Dla najmłodszych będzie to fantastyczna podróż w magiczny świat pełen zdumiewających bohaterów, zabawnych wierszyków i zaskakujących zwrotów akcji. Dla dorosłych to możliwość odnalezienia własnych dziecięcych marzeń. Sen to skarbnica możliwości. We śnie możemy łączyć ludzi którzy nigdy by się nie spotkali czy fragmenty rzeczywistości które nigdy nie mogłyby ze sobą sąsiadować na jawie. Tylko we śnie wszyscy możemy być dziećmi… W teatrze również.
MW, „Alicja przyjeżdża do Wałbrzycha”,Nowe Wiadomości Wałbrzyskie online

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o