Archiwum / AUSTRIA NA KARTACH TELEFONICZNYCH Wystawa kart telefonicznych ze zbiorów Grzegorza Kardysia

AUSTRIA NA KARTACH TELEFONICZNYCH Wystawa kart telefonicznych ze zbiorów Grzegorza Kardysia

29 X – 14 XII – GALERIA „NA PIĘTRZE” (OŚRODEK KULTURY)

Grzegorz Kardyś – pochodzi z Jeleniej Góry, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Bydgoszczy, od 1987 r. polkowiczanin, pasjonuje go historia Polkowic, gromadzi wszelkie materiały na ten temat, pełni funkcje wiceprezesa Towarzystwie Ziemi Polkowickiej, jest autorem albumu „Polkowice i okolice na starych pocztówkach” oraz broszur okolicznych wsi.

W tej chwili pracuje nad odtworzeniem archiwistycznym wszystkich szkół z gminy Polkowice. Pełni funkcję kierownika Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Od 1998 r. kolekcjonuje karty telefoniczne. Obecnie w jego zbiorach znajduje się ponad 60 000 eksponatów. Po raz pierwszy polkowickiej publiczności zaprezentował swoją kolekcję w 2000 r. Były to japońskie karty telefoniczne. Wystawę tę powtórzył (wzbogaconą o nowe eksponaty) w 2009 r. na zaproszenie Polkowickiego Centrum Animacji i zaprezentował w ramach wydarzenia „Miedziowe Spotkania z…Kulturą Japońską” .

Nową pasją Grzegorza Kardysia stało się kolekcjonowanie znaczków pocztowych, widokówek i kart telefonicznych, ukazujących wodospady oraz małpy różnych gatunków. Te zbiory zaprezentował podczas Europejskiej Wystawy Filatelistycznej, która odbyła się w październiku 2011 r. w Polkowicach.

Wstęp wolny

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o