Archiwum / „Blackbird”

„Blackbird”

28 marca, godz. 19.00 – Aula

 

Szanowni Państwo,

z uwagi na problemy realizacyjne zamiast spektaklu „Komedia”, który miał odbyć się 28 marca,  zaprezentujemy przedstawienie „Blackbird” z udziałem Adama Ferencego i Julii Kijowskiej.  Bilety, zakupione na spektakl „Komedia”, zachowują ważność.
Autor: David Harrower

reżyseria: Grażyna Kania

przekład: Ewa Partyga

scenografia: Sabine Mader

asystent reżysera: Małgorzata Głuchowska

asystent scenografa: Izabella Goliński

Obsada: Julia Kijowska,Adam Ferency, Magdalena Kulis/Karolina Kowalczyk

 

Po blisko dwudziestu latach Ray spotyka się z Uną; ostatni raz widzieli się, kiedy kobieta była jeszcze nastolatką. Łączy ich bolesna tajemnica z przeszłości. Una chce rozliczyć Raya z krzywd, które jej wyrządził. Ale czy tylko ona ma prawo nazywać siebie ofiarą?

 

„Blackibird” to współczesna sztuka Davida Harrowera (szkockiego dramatopisarza, autora słuchowisk radiowych), której światową prapremierę przygotował sam Peter Stein – niemiecki reżyser teatralny, jeden z najbardziej znanych twórców teatralnych drugiej połowy XX wieku. Sztuka znajduje się w repertuarze najsłynniejszych europejskich teatrów, m.in. Albery Theatre w Londynie, Schaubuhne w Berlinie i Burgtheater w Wiedniu.

Nagrody:

– Olsztyńskie Spotkania Teatralne (marzec 2007)-nagrody aktorskie dla Julii Kijowskiej i Adama Ferencego oraz za scenografię dla Sabine Mader

– Feliks Warszawski dla Julii Kijowskiej za rolę Uny (październik 2007)

Media o spektaklu:

 

Złożone sylwetki dwojga głównych bohaterów dają aktorom szansę stworzenia przejmujących ról, które zapadają w pamięć. …Psychologiczny teatr w najlepszym gatunku.

Jacek Wakar, „Twój Styl”

 

 „Blackbird” staje się ważnym głosem w dyskusji o granicach odpowiedzialności za słowa i przeszłość. Przede wszystkim jednak przypomina o piętnie, jakim społeczeństwo naznacza ofiary. Piętnie gorszym często niż sama zbrodnia.

Joanna Derkaczew „Gazeta Wyborcza”

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o