Archiwum / Ciao Ciao Bambina

Ciao Ciao Bambina

Ciao Ciao Bambina

30 listopada, godz. 19.00 – Kino
spektakl muzyczny

bilety: 20 zł – zbiorowy, 25 zł – normalny, 30 zł – w dniu spektaklu

Spektakl muzyczny “Ciao Ciao Bambina” to podróż przez historię włoskiej piosenki i utwory dobrze znane polskiemu odbiorcy. Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc nas przez trzy dekady XX wieku. Towarzyszymy mu w podróży promem wycieczkowym do Stanów Zjednoczonych końca lat 40 -tych, gdzie poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii. Po powrocie do Europy, widzowie udają się w towarzystwie Marino Mariniego do kabaretów Neapolu i Rzymu, a także paryskiej Olimpii, gdzie biorą udział w jego wielkim sukcesie nad Sekwaną. Spora część spektaklu koncentruje się na ogromnym sukcesie, jaki Marino Marini odniósł w Polsce. Poznajemy historię jego wielkiej popularności nad Wisłą oraz genezę słynnej diety Twist, którą tam spopularyzował.

Narrację niezwykłego ambasadora włoskiej piosenki w Polsce wspaniale prowadzi, łącząc wokal z zadaniami aktorskimi, Nicola Palladini, z towarzyszeniem kontrabasu/pianina Dominika Dudzika i gitary Piotra Bogutyna.

Tłem dla spektaklu są widowiskowe videoprojekcje, wprowadzające nas w klimat i atmosferę.
W ciągu 70 minut usłyszymy m.in.: ”O sole mio”, ”Love in Portofino”, ”Volare”, czy ”Nie płacz kiedy odjadę” i wiele innych.

Bilety i karnety do nabycia w kasach:
Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4, 76 746 88 14),
Kina (ul. Dąbrowskiego 1, 76 845 16 77),
Galerii „Rynek 26” (76 846 40 81).
www.miedziowespotkania.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o