Archiwum / Czesław (za)Śpiewa w Polkowicach!

Czesław (za)Śpiewa w Polkowicach!

Czesław (za)Śpiewa w Polkowicach 30 marca!

Jeden z najbardziej oryginalnych artystów na polskiej scenie muzycznej, twórca „Maszynki do świerkania” i charyzmatyczny juror X-Factora już 30 marca zagra koncert w polkowickiej Auli.

Po raz pierwszy Polska usłyszała o Czesławie – absolwencie Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze –  w 2008 r., kiedy to singiel „Maszynka do świerkania”, znajdujący się na jego debiutanckim albumie „Debiut”, podbił wszystkie listy przebojów, stając się numerem jeden m.in. na liście radiowej „Trójki”. Zabawne teksty pisane przez poetę Michała Zabłockiego wraz z internautami oraz aranżacje, balansujące na granicy punka, folku i kabaretu, zyskały nie tylko ogromną sympatię słuchaczy, ale także uznanie muzycznych recenzentów. Album dwukrotnie pokrył się platyną  i zagwarantował swoim twórcom aż trzy Fryderyki.

Kolejna płyta Czesława pt. „POP” wydana została w 2010 r. i jak napisał jeden z muzycznych krytyków była ona wyrazem walki artysty, „by polski pop nosił w końcu znamiona kreatywności i nie był tworem sztucznym i ulizanym”. Do pracy nad albumem Czesław zaprosił zarówno swoich duńskich muzycznych przyjaciół, jak polskich artystów, m.in. Gabę Kulkę, Katarzynę Nosowską, Adama „Nergala” Darskiego.

W 2011 r. Czesław zaskoczył wszystkich swoich fanów decyzją o udziale w programie X-Factor. Okazało się jednak, że był to strzał w dziesiątkę. Swoją spontanicznością, entuzjazmem i szczerością podbił serca wielomilionowej publiczności, a jego podopieczny, Gienek Loska, wygrał program.  W tym czasie Czesław także wiele podróżował po Polsce z kameralnym projektem „Solo Act”. Owocem tym muzycznych wojaży, przede wszystkim po małych miasteczkach, jest DVD „Live in the capital of Poland/ W moim maluteńkim świecie”.

Rok 2011 artysta zakończył wydaniem płyty „Czesław Śpiewa Miłosza”, na której wykonuje utwory polskiego Noblisty – Czesława Miłosza. Dzięki świeżym, oryginalnym i odważnym aranżacjom wiersze te zyskały nowy, zaskakujący wymiar, a Czesław Mozil po raz kolejny udowodnił, że jest mistrzem łączenia poezji, liryzmu i czułości z awangardowym brzmieniem.

30 marca, godz. 19.00 – Aula Forum Polkowice
bilety: 35 zł (zbiorowy), 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o