Archiwum / CZĘSTOCHOWA PIPES & DRUMS

CZĘSTOCHOWA PIPES & DRUMS

plakat_czestochowaPolkowicki koncert, który odbędzie się w Rynku, to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym mieście. Będziemy świadkami niezwykłego widowiska rodem ze Szkocji. W serce Polkowic zabrzmią na żywo dźwięki szkockich dud, a ulicami przemaszerują  członkowie orkiestry w szkockich mundurach. Niepowtarzalne wydarzenie wprowadzi nas w klimat  9. „Miedziowych Spotkań z… Kulturą Szkocką”.

Częstochowa Pipes & Drums to jedyna orkiestra wykonująca tradycyjną muzykę szkocką na wielkich dudach w centralnej i wschodniej Europie. Zespół założony przez Tomasza Ujmę składa się z dwóch sekcji: dudziarskiej i bębniarskiej. W ich repertuarze znajdują się tradycyjne szkockie utwory, znane na całym świecie jako hymny kościelne, pieśni pożegnalne, utwory weselne i taneczne, ale przede wszystkim jako marsze wojskowe. Tradycje zespołu wywodzą się bowiem z armii  brytyjskiej, stąd umundurowanie członków orkiestry i musztra wojskowa. Wszystko to dopełnia i tak widowiskowy oraz niepowtarzalny charakter zespołu.

Częstochowa Pipes & Drums rocznie daje ponad 100 koncertów w Polsce i w Europie. Członkowie zespołu to osoby w różnym wieku, których przyciąga brzmienie dud szkockich oraz kultura brytyjska.

5 października, godz. 18.00 – Rynek
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program 9. „Miedziowych Spotkań z… Kulturą Szkocką” tutaj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o