Archiwum / Dni Polkowic 2017!

Dni Polkowic 2017!

17 CZERWCA

godz. 14:30 – 15:25
spektakl dla dzieci
Teatr Małe Mi – „Tuwim Julek – PARA buch FRAZY w ruch”

Świetny spektakl warszawskiego teatru powstał w ramach Roku Tuwimowskiego. W nietypowy sposób przedstawia dzieciństwo jednego z najwybitniejszych polskich poetów Juliana Tuwima. Tym razem jawi się on nie jako dostojny literat, a jako niesforny urwis. Mały Julek jak każde dziecko ma mnóstwo marzeń i sto pomysłów na minutę, co prowadzi do wielu komplikacji i wywołuje salwy śmiechu. Wspaniała gra aktorska, elementy teatru kukiełkowego, zaskakujące rekwizyty oraz niezwykłe tempo sprawiają, że spektakl przypadnie do gustu widzom w każdym wieku.

godz. 15:30 – 16:45
koncert
Tercet Egzotyczny

Prawdziwa legenda polskiej sceny muzycznej. Tercet Egzotyczny należy do najdłużej koncertujących rodzimych zespołów. Liderką niezmiennie jest charyzmatyczna Izabela Skrybant-Dziewiątkowska. Grupa występowała na całym świecie, a na swoim koncie ma 27 albumów, z czego 17 to płyty złote, 3 platynowe i jedna diamentowa. Barwny wizerunek, unikalny głos liderki i niezwykle efektowne występy to gwarancja rozrywki na najwyższym poziomie. Zespół cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

godz. 17:30 – 18:30
kabaret
Ławeczka

Piotr Pręgowski, Bogdan Kalus i Sylwester Maciejewski – trzej znakomici aktorzy znani
z uwielbianego przez Polaków serialu „Ranczo” przeniosą na scenę charakterystyczną ławeczkę, stwarzając niepowtarzalną okazję do obejrzenia „odcinka specjalnego” na żywo. Za sprawą Pietrka, Hadziuka i Solejuka poczujemy klimat serialowych Wilkowyj. Z całą pewnością nie zabraknie podsklepowych rozmów, mamrota oraz oczywiście ogromnej dawki dobrego humoru.

ok. godz. 18:30
wspólne zdjęcie Polkowiczan

Święto Miasta to doskonała okazja, aby uwiecznić jego mieszkańców na fotografii. Dlatego też wszystkich tych, którzy chcieliby zaistnieć na tym historycznym zdjęciu zachęcamy do pojawienia się pod sceną. Po Dniach Polkowic ukaże się ono w mniejszej i większej formie wydruku, tak aby każdy mógł na nim siebie odnaleźć.

godz. 19:00 – 20:15
koncert
Weekend

Fanów disco-polo ucieszy występ grupy Weekend. Wokalista Radek Liszewski wprawi wszystkich w luźne, wakacyjne nastroje, a odpowiadający za sekcję taneczną Adam Łazowski i Bernard Mikulski porwą do wspólnego tańca. Grupa ma na swoim koncie mnóstwo przebojów z piosenką „Ona tańczy dla mnie” na czele, każdy więc będzie mógł zaspiewać wraz z zespołem znane
i lubiane utwory. Dobra zabawa na sobotni wieczór gwarantowana.

21:00 – 22:20
koncert
LemON

Grupa LemON w błyskawicznym tempie podbiła polski rynek muzyczny. Frontman Igor Herbut został doceniony przez największe polskie gwiazdy muzyki. Łemkowskie pochodzenie, wyrazista barwa głosu, sceniczna charyzma i wrażliwość artystyczna sprawiają, że komponowane przez niego utwory są niezwykle różnorodne, intrygujące, a jednocześnie szybko zapadają w pamięć. Ponadto zespół tworzą zdolni, doświadczeni muzycy, którzy nadają piosenkom wyjątkowego brzmienia. LemON w niedługim czasie swego istnienia osiągnął liczne sukcesy.

18 CZERWCA

14:30 – 15:30
spektakl dla dzieci
Teatr Wróbelka Elemelka – „Gąska Dorotka”

Tym razem niezastąpiony Adam Dzieciniak – aktor Teatru Polskiego w Szczecinie zaprezentuje świetny spektakl „Gąska Dorotka”. Barwna opowieść o gąsce porwanej przez podstępnego lisa skierowana jest do widzów w każdym wieku. Za sprawą kolorowej scenografii, ciekawych kostiumów oraz zabawnych tekstów aktorzy porwą w podróż po baśniowej krainie zarówno najmłodszych widzów, jak i ich opiekunów.

16:00 – 17:10
kabaret
Katarzyna Pakosińska

Artystka kabaretowa, konferansjerka, aktorka, pisarka i satyryczka. Największą popularność przyniosły jej występy z Kabaretem Moralnego Niepokoju, który współtworzyła do 2011 r. Poza licznymi występami estradowymi, ma na swoim koncie również role filmowe i teatralne. Jest autorką i współproducentką serialu dokumentalnego „Tańcząca z Gruzją”. Jej niesamowite poczucie humoru, cięty dowcip i charakterystyczny śmiech sprawiły, że potrafi sobie zjednać każdą publiczność.

17:30 – 18:45
koncert
Don Vasyl

Niekwestionowany król muzyki romskiej – piosenkarz, kompozytor, poeta i twórca Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów w Ciechocinku, który cieszy się uznaniem na całym świecie. W 1987 r. założył zespół artystyczny „Don Wasyl i Roma”, który zmienił później nazwę na „Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy”. Artysta ma na swoim koncie tysiące koncertów w kraju i za granicą, a jego ostatnie solowe płyty „Niech pędzą konie” oraz „Gdzie moja młodość” zostały przyjęte niezwykle entuzjastycznie przez fanów nie tylko muzyki cygańskiej.

 

18:45 – 19:30
Turniej Gmina vs. Powiat

Z uwagi na 50-lecie odzyskania praw miejskich tematem tegorocznych rozgrywek będzie górnictwo, które wywarło najwiekszy wpływ na rozwój naszego regionu. Tradycyjnie pracownicy Urzędu Gminy oraz Starostwa Powiatowego staną w szranki do konkurencji teoretycznych oraz praktycznych. Współorganizatorem Turnieju w tym roku będą Zakłady Górnicze „Rudna”. Jak zawsze liczymy na dobrą zabawę i emocjonujące widowisko.

20:00 – 21:20
koncert
GrubSon

Raper i producent muzyczny. Występował m.in. w formacjach 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. We wrześniu 2009 r. światło dzienne ujrzał jego debiutancki album „O.R.S.”, a dzięki singlom „Nowa fala” i „Na szczycie” artysta błyskawicznie wspinał się po szczeblach kariery. Prawdziwa jej eskalacja przypada na rok 2011, kiedy to ukazał się dwupłytowy album „Coś więcej niż muzyka”, który niespełna pół roku później pokrył się platyną. Ogromną popularność przyniosła mu również ostatnia płyta „Holizm”, gdzie artysta łączy gatunki takie jak soul, funk, muzykę elektroniczną czy alternatywną.

21:30 – 22:45
koncert
Dżem

Legendarny zespół, zaliczany do najważniejszych w historii polskiej muzyki rockowo-bluesowej. Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi” m.in. ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami oraz konsekwencję. Początki Dżemu sięgają roku 1973. Przez lata skład nieustannie się zmieniał. Nieśmiertelność przyniosły mu znakomite single i piosenki w wykonaniu Ryszarda Riedla. Zespół ma na swoim koncie 32 albumy studyjne i koncertowe, a jego członkowie nie tracą zapału i wciąż tworzą Wielkie Utwory. Każdy koncert Dżemu to wspaniałe widowisko, które gromadzi rzesze fanów oraz miłośników muzyki na żywo w najlepszym wydaniu.

Regulamin PCP

Gaz-System

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o