Archiwum / DOŻYNKI POWIATOWE 2014

DOŻYNKI POWIATOWE 2014

plakat dożynki_1200Dożynki to słowiańskie święto ludowe, połączone z dziękczynnymi obrzędami za ukończenie żniw i prac polowych. W tym roku mieszkańcy polkowickiego powiatu będą mieli okazję do wspólnego uczczenia tej tradycji. W programie nie zabraknie zarówno akcentów ludowych, jak i rozrywkowych.

Obchody rozpocznie Msza Święta w Kościele Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach o godz. 12.30. Po niej nastąpi uroczyste przejście korowodu dożynkowego do Polkowickiego Centrum Piknikowego, gdzie odbędzie się tradycyjny Obrzęd Dożynkowy. W programie: prezentacja Starostów Powiatowych, przekazanie chleba dożynkowego, a także prezentacja poszczególnych stoisk, wieńców dożynkowych i zespołów ludowych.

Ok. godz. 18.15 wystąpi kabaret KaŁaMaSz. Pod nieco przewrotną nazwą kryją się trzy nazwiska: Kalus, Łapot, Maciejewski, czyli aktorzy znanego i lubianego serialu „Ranczo”. Stali bywalcy „wilkowyjskiej ławeczki” zaprezentują skecze, które przypadną do gustu nie tylko miłośnikom kabaretu aktorskiego. Autorami tekstów są: Jacek Łapot oraz Robert Górski, znany z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Uroczysty dzień zakończy wspaniały koncert charyzmatycznej i uwielbianej przez Polaków piosenkarki – Maryli Rodowicz, która pierwszy raz wystąpi przed polkowicką publicznością. Jej niezwykła osobowość sprawia, że wokalistka od lat króluje na polskiej scenie muzyki rozrywkowej, a jej koncerty przyciągają rzesze wiernych fanów. Maryla Rodowicz ma w swoim dorobku ok. 2000 piosenek oraz ponad 20 wydanych płyt. Jest laureatką wielu nagród muzycznych w kraju i za granicą.

Dożynki Powiatowe to święto mieszkańców całego powiatu, dlatego wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowe informacje dostępne są pod nr tel. 76 746 88 18.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o