Archiwum / FADO NA SKRZYPCACH W WYKONANIU NATALII JUŚKIEWICZ

FADO NA SKRZYPCACH W WYKONANIU NATALII JUŚKIEWICZ

Zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju koncert muzyki Fado! Już 8 listopada o godz. 19.00 w polkowickim Kinie (ul. Dąbrowskiego 1) wystąpi Natalia Juśkiewicz – światowej sławy skrzypaczka, która jako jedyna cudzoziemka została wpisana do portugalskiej „Antologii Fado”, wydanej w 2011 r.

Swoją przygodę z muzyką artystka rozpoczęła już w wieku 7 lat. Od tamtej pory wciąż doskonaliła swoje umiejętności. Współpracowała z wieloma instytucjami w całej Europie. Zafascynowana kulturą Portugalii, to właśnie tam postanowiła rozwinąć swoją działalność artystyczną, dlatego też „śpiewa fado na swoich skrzypcach”. Autorski projekt pn. „Um Violino no Fado”, w którym po raz pierwszy tradycyjnie śpiewane partie zostały zastąpione przejmującym brzmieniem skrzypiec, przyniósł jej ogromną sławę. Natalia Juśkiewicz wraz z zespołem koncertuje po całym świecie, a ponadto jest laureatką wielu nagród i wyróżnień.

Koncert „Fado na skrzypcach” odbędzie się w ramach „VIII Miedziowych Spotkań z… Kulturą Portugalską”. Bilety w cenie 20, 25, 35 zł można nabyć w kasach Ośrodka Kultury, Kina oraz Galerii „Rynek 26”.

Szczegółowe informacje na temat rezerwacji biletów, jak i samego festiwalu pod nr tel. 76/ 746 88 14 oraz na stronie www.miedziowespotkania.pl.

źródło: You Tube

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o