fbpx
Polkowickie Lato Kulturalne

Polkowickie Lato Kulturalne

PLK 10 plakatPOPR

7 VIII – Polkowickie Centrum Piknikowe

15.00 Huu-Ska Luta
O dobrą zabawę dla najmłodszych zadba zespół Huu-Ska Luta. Zaprosi dzieci na spotkanie z kulturą Indian Ameryki Północnej. W programie między innymi: konkurencje strzeleckie, gry, animacje, zabawy, pokazy tańca Indian, zwiedzanie namiotu tipi wyposażonego w specjalnie przygotowane rekwizyty i repliki.

17.00 KONCERT IRENY JAROCKIEJ
Wielka dama polskiej piosenki, znana z takich przebojów jak: „Odpływają kawiarenki”, „Wymyśliłam Ciebie”, „Motylem jestem”. Debiutowała w 1966 r. w klubie Rudy Kot w Gdańsku. Kilka miesięcy później wystąpiła na Festiwalu w Opolu. Umiejętności wokalne doskonaliła w słynnym Petit Conservatoire de la Chanson w Paryżu. Przebywając na stypendium we Francji występowała u boku takich gwiazd piosenki jak Charles Aznavour czy Mireille Mathieu. W Polsce współpracowała m.in. z Budka Suflera, Polanami, Czerwonymi Gitarami. Koncertowała w wielu krajach Europy i świata. Prócz ogromnych umiejętności wokalnych pochwalić się także może talentem aktorskim. Wielkim sukcesem okazała się jej rola rozkapryszonej piosenkarki w filmie „Motylem jestem, czyli romans 40 – latka”. W 1990 r. wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Do kraju wróciła w 2007 r.

19.00 KABARET PARANIENORMALNI
Jeden z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych polskich kabaretów. Powstał w 2004 r. w Jeleniej Górze. Tworzą go: Igor Kwiatkowski, Robert Motyka, Michał Paszczyk, Rafał Kadłucki (obsługa techniczna). Największą gwiazdą kabaretu jest jednak Mariolka, której perypetie zna już cała Polska. Tę charakterystyczną postać w pasiastym sweterku i blond peruce wykreował Igor Kwiatkowski. Nie mniejszą popularnością cieszą także inne skecze kabaretu, takie jak: „Papieros”, „Młotek”, „Pająk”. Język polski zawdzięcza Paranienormalnym kilka powiedzonek, które weszły do codziennego użycia: „Hejka”, „krejzolka”, „ja pikole”, „bez kitu, nie”.

20.30 KONCERT KASHMIR
Zespół założony przez Katarzynę Pietras, Marcina „Kanclerza” Kwaśnego oraz Kamila Wyzińskiego w 2003 r. Szerszej publiczności zaprezentował już rok później na Festiwalu w Opolu. Hitem stała się piosenka „Ok. Nie chcę nic więcej”, która dotarła do najwyższych miejsc list przebojów wielu rozgłośni radiowych. W 2006 roku Kashmir był nominowany przez słuchaczy radia Wawa do nagrody „Złote Dzioby” w kategorii „Muzyczne odkrycie roku”. 2007 r. przyniósł kolejny sukces – 3 miejsce dla piosenki „Kashmir i kapelusze” w głosowaniu publiczności podczas Festiwalu Top Trendy w Sopocie. W 2008 r. kolejny hit zespołu „Czy to miłość czy zabawa?” znalazł się na składance Radia RMF FM „Siła polskiej muzyki”.

21.30 KONCERT BAJM
Zespołu Bajm nie trzeba nikomu przedstawiać. Charyzmatyczna wokalistka – Beata Kozidrak, znakomita muzyka i doskonałe teksty to tajemnica sukcesu tej grupy, która istnieje na polskim rynku muzycznym już od 32 lat. Obecnie tworzą ją: Beata Kozidrak, Adam Drath, Artur Daniewski, Krzysztof Niescior, Maria Dobrzańska, Piotr Bielecki. W 1978 r. zespół po raz pierwszy stanął na scenie amfiteatru w Opolu, a publiczność po raz pierwszy usłyszała piosenkę „Piechotą do lata”, która stała się jednym z największych przebojów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Od tej pory Bajm wydał kilkanaście albumów, każdy z nich cieszył się ogromnym powodzeniem wśród fanów. Na koncercie w Polkowicach na pewno nie zabraknie takich przebojów zespołu jak: „Dwa serca, dwa smutki”, „Nie ma wody na pustyni”, „Biała armia”, „Myśli i słowa”, „Krótka historia”.