Archiwum / Florian Kohut – wystawa

Florian Kohut – wystawa

2-31 grudnia, Galeria „Rynek 26”

Dobry prezent to sztuka! Spraw swoim bliskim niespodziankę! Kup pod choinkę dzieło sztuki!

PEJZAŻ WIATREM MALOWANY

Grudzień w Galerii „Rynek 26” upłynie pod znakiem malarstwa Floriana Kohuta prezentowanego na wystawie pt. „Strachy polne i pejzaż wiatrem malowany”. Inspirowane pięknem polskiego krajobrazu dzieła zachwycą bogactwem kolorów i dynamiką. Artysta zajmuje się przede wszystkim malarstwem plenerowym, a głównym tematem jego twórczości od lat są strachy polne. Prace Floriana Kohuta znajdują się w zbiorach prywatnych na całym świecie. Wystawa w Polkowicach to dobra okazja do nabycia obrazów, które będą zarówno piękną ozdobą domu, jak i doskonałym prezentem świątecznym.

Florian Kohut – artysta, malarz, członek Związku Artystów Plastyków. Zajmuje się malarstwem plenerowym (olej, pastel, akwarela, grafika). Głównym tematem jego twórczości od ponad 40 lat są strachy polne. W 1991 roku zakłada galerię autorską „Pod Strachem Polnym” w rodzinnej Rudzicy. Organizuje również oryginalne „Święto Stracha Polnego”, które przyciągają do Rudzicy tłumy wielbicieli jego talentu podziwiających korowody strachów, liczne występy artystyczne i imprezy plenerowe, a nade wszystko twórczość z wszechobecnymi strachami. Nie bez powodu hasłem „Święta Strachów” jest dwuwiersz „Do Kohuta przyjdźcie zgrają, tam atrakcje was czekają”.

Prace Floriana Kohuta cieszą się wielkim powodzeniem u kolekcjonerów – tak krajowych jak i zagranicznych, czego dowodem są liczne wycieczki indywidualne i zbiorowe odwiedzające jego galerię. Prace artystyczne znajdujące się w zbiorach prywatnych w Niemczech, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii, we Włoszech, na Węgrzech, w RPA, Maroku, Kanadzie, w USA, Japonii, na Ukrainie i w Polsce.

Wystawa czynna:
2-31 grudnia, Galeria „Rynek 26”
wtorek – środa 12.00 -20.00
czwartek – niedziela 10.00 – 21.00
wstęp wolny

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o