Archiwum / Inauguracja XIII Polkowickich Dni Teatru

Inauguracja XIII Polkowickich Dni Teatru

 

Uroczystą Galą rozpoczął się wczoraj (7.03) polkowicki festiwal Oblicza Teatru. Patronka Honorowa tegorocznej edycji – Anna Seniuk dokonała oficjalnego otwarcia i wraz z Burmistrzem Polkowic – Wiesławem Wabikiem – wręczyła Złote Miedziaki – Nagrody Publiczności XII Polkowickich Dni Teatru.

Złote Miedziaki przyznane zostały w 8 kategoriach. Za najlepszą aktorkę uznana została Hanna Śleszyńska, która w monodramie „Kobieta pierwotna” wykreowała niezwykle ciepły, zabawny  i prawdziwy obraz współczesnej kobiety. W kategorii najlepszy aktor Złotego Miedziaka otrzymał Bronisław Wrocławski. Odbierając osobiście nagrodę aktor podziękował polkowickiej publiczności, dzięki której – jak sam podkreślił – udało mu się niedawno odbyć tysięczną już podróż w zagmatwany i skomplikowany świat Erica Bogosiana w monodramie „Obudź się i poczuj smak kawy”.

Aż trzema Złotymi Miedziakami wyróżniony został spektakl „Pułapka na myszy” (Teatr im. J. Słowackiego – Kraków). Za reżyserię publiczność nagrodziła Olgę Lipińską, a nagrody w kategoriach najlepsza aktorka drugoplanowa i najlepszy aktor drugoplanowy otrzymali: Marta Chodorowska i Marcin Kuźmiński. W kategorii najlepszy spektakl najwięcej głosów zebrała „Hipnoza” (której producentką jest Beata Ścibakówna), a za najlepszy spektakl ukazujący problemy współczesne uznane zostało przedstawienie „Darkroom” warszawskiego Teatru Polonia. Przyznana została również nagroda za najlepszy spektakl komediowy dla Teatru Ludowego z Krakowa  za „Wszystko o kobietach”,  zrealizowaną z ogromnym poczuciem humoru i dystansem opowieść
o tajemnicach kobiecej duszy.

Inaugurację Festiwalu uświetnił spektakl „Dzień Walentego” (Teatr im. J. Osterwy – Gorzów Wielkopolski) z udziałem Anny Seniuk, ukazujący banalną i groteskową z pozoru historię, w której akcent położony zostaje na siłę emocji wyzwalanych w człowieku przez miłość.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Gali, która już wkrótce dostępna będzie w telewizji internetowej PCA pod adresem www.pcatv.pl.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o