Archiwum / Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy już za nami!

Kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy już za nami!

W niedzielę 13 stycznia Polkowice czynnie włączyły się w udział 27. Finału WOŚP. W tym roku graliśmy dla dzieci małych i bez focha na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wolontariusze z zaangażowaniem i poświęceniem wyruszyli w miasto, mimo niesprzyjającej aury pogodowej. Przez cały dzień można było spotkać na ulicach ludzi z czerwonymi serduszkami na kurtkach, płaszczach, czapkach i szalikach.

Przed godz. 9:00 w Ośrodku Kultury pojawili się pierwsi wolontariusze. Po spotkaniu z przedstawicielem policji, który udzielił im ostatnich wskazówek na temat bezpieczeństwa, wyszli w miasto.

Pełni dobrego serca Polkowiczanie nie siedzieli biernie w domach tego dnia! Zachęciły ich do tego z pewnością również liczne wydarzenia organizowane przez Polkowickie Centrum Animacji i partnerów sztabu – mówi Justyna Gleba-Kajak, szef sztabu WOŚP w Polkowicach.

W Ośrodku Kultury odbył się turniej szachowy. W pierwszej kategorii „Juniorzy” wygrał Jacek Bobełka, natomiast w konkursie „Open” po zaciętych rozgrywkach finalistami zostali: Kacper Werner, Michał Gliszczyński, Paweł Gruszka. Firma TechForKids zorganizowała warsztaty z robotyki i programowania. Młodzi uczestnicy wykazali się niebywałą wyobraźnią oraz kreatywnością, tworząc i programując m.in. zwierzęta i roboty z klocków Lego.

W Kinie od południa trwały występy dziecięcych zespołów tanecznych – grup I, II, III i IV szkółki baletowej PCA, przedszkola Galileo, grup I i II zespołu tanecznego PCA oraz hip-hopowych grup „Ziomki Poziomki”, „Chupa-Chupsy”, „Kinderki” i „Luzik Arbuzik”. Widzowie byli zachwyceni profesjonalizmem mniejszych i większych artystów, którzy prezentowali przed nimi swoje umiejętności. Cudowne stroje i piękne choreografie z pewnością poruszyły niejedną osobę.
Dużym zainteresowaniem cieszył się również kiermasz przedmiotów podarowanych przez WOŚP i innych darczyńców. O 18:00 Polkowiczanie mogli na żywo posłuchać na scenie zespołów Aquaplaning oraz Oobe.

 
Galeria „Rynek 26” stała się natomiast ostoją sztuki. Podczas warsztatów malarskich młodzież i dzieci mogły stworzyć własne dzieła, korzystając z najróżniejszych technik i materiałów. Miłośnicy sztuki mogli wziąć również udział w kiermaszu, gdzie mogli zakupić prace malarskie uczestników warsztatów PCA i dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 oraz ręcznie wykonane ozdoby stworzone przez dzieci ze Świetlicy Środowiskowej przy Ośrodku Pomocy Społecznej oraz Klubu „Pozytywka”.

 
Wiele ciekawych wydarzeń przygotowali też nasi partnerzy. Firma Fitarena Polkowice zorganizowała bieg „Fitarena Polkowice biegnie dla WOŚP”. Chętnych w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku nie odstraszyło zimno ani deszcz. Po biegu chętni mogli wstąpić do Klubokawiarni Magiel na indywidualne warsztaty kawowe. Dla osób dbających o zdrowie sklep BioStories przygotował wykład pt. „Hashimoto – dieta i suplementacja podstawą leczenia”, a Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych przeprowadziło bezpłatne badania poziomu cukru we krwi oraz pomiar ciśnienia krwi.

 
Nieodłącznym elementem tegorocznego finału, była również zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi i Klub Honorowych Dawców Szpiku Kostnego zbiórka krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Dzięki Wam udało się zebrać aż 35,1 litrów krwi!

 
W trakcie 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grali z nami:
– firma IceTech;
– Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach;
– Hurtownia Stępień;
– Restauracja Uniwersytecka;
– AquaHotel;
– firma Społem Lubin;
– Intermarche
– Pizzeria Valentino;
– Cukiernia Horbas;
– Cukiernia Jullita;
– Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach;
– CCC Klub Sportowy MKS Polkowice;
– firma Wysokie Łodygi;
– firma Vision Optyk;
– firma Fitarena Polkowice;
– Uczelnia Jana Wyżykowskiego;
– firma TechForKids;
– Pracownia Artystyczna Muszkacik;
– Salon Kosmetyczny Kaskada;
– Gmina Polkowice.
– Komenda Powiatowej Policji w Polkowicach;
– Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej;
– Komenda Straży Miejskiej w Polkowicach;
– Agencja Ochrony „Pantera”;
– dziecięce zespoły taneczne PCA wraz z instruktorami;
– przedszkole Galileo;
– zespoły Aquaplaning i Oobe;
– niezastąpieni wolontariusze;
– mieszkańcy Polkowic.

Serdecznie wszystkim dziękujemy! Dzięki Wam w tym szczególnym dniu udało się ponownie pomóc najbardziej potrzebującym.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o