Archiwum / Komiks japoński – bogactwo stylów,
bogactwo treści.
Wystawa Kart Telefonicznych

Komiks japoński – bogactwo stylów,
bogactwo treści.
Wystawa Kart Telefonicznych

3-29 listopada, Ośrodek Kultury
poniedziałek-piątek, godz. 9.00-18.00

Komiks Japoński

Wystawa, przygotowana przez Firmę HANAMI, to podróż do świata sztuki sekwencyjnej z Kraju Kwitnącej Wiśni. Na ekspozycję składają się prace dziewięciu znanych japońskich twórców komiksów: Jirō Taniguchi, Natsume Ono, Mari Okazaki, Kentarō Miura, Mitsukazu Mihara, Hinako Sugiura, Kiriko Nananan, Hideo Azuma oraz Usamaru Furuya.

W ich dziełach odnajdziemy “delikatność”, “niedoskonałość”, “nietrwałość” przejawiające się w normie estetycznej wabi, nawiązania do dorobku europejskich artystów, odwołania do mistrza drzeworytów – Kitagawy Utamaro oraz twórcy stylu Superflat -Takashiego Murakamiego, a także inspiracje włoską sztuką komiksową.

Każdy z prezentowanych artystów wypracował swój własny styl, który przejawia się w charakterystycznym prowadzeniu narracji graficzno-sekwencyjnej oraz stosowaniu odmiennych środków ekspresji. Opowiadane przez nich historie łączy jeden temat: człowiek – jego emocje, doznania, lęki.

Opis sporządzony na podstawie materiałów dostarczonych przez Firmę HANAMI.

Karty Telefoniczne

Eksponaty zgromadzone na wystawie pochodzą ze zbiorów Grzegorza Kardysia, którego kolekcja liczy już ponad 60 000 kart telefonicznych z całego świata. W swojej bogatej kolekcji posiada prawie 8 000 eksponatów z Japonii. Karty przedstawiają bogactwo japońskiej flory i fauny oraz piękno krajobrazów Kraju Kwitnącej Wiśni podczas zmieniających się pór roku.

Wstęp wolny

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o