Archiwum / KONCERT HABAKUK

KONCERT HABAKUK

13 Maja godz. 19.00 – Kino

Piosenki z repertuaru
JACKA KACZMARSKIEGO

Gdyby poetycko wspominać czasy PRL–u, stan wojenny i upadek komunizmu, pieśni Jacka Kaczmarskiego zapewne uczyniłyby to najpełniej. Nikt, tak jak on, nie potrafił w metaforyczny sposób opisał grozy i absurdów PRL–u. Legendarny bard z nieodłączną gitarą i charakterystycznym głosem stał się już symbolem buntu i bezkompromisowej postawy wobec minionego ustroju.
Okazuje się, że w 20 lat po ostatecznym upadku komunizmu twórczość Kaczmarskiego wciąż inspiruje kolejne pokolenia młodych Polaków. W 2007 r. częstochowski zespół Habakuk wydał płytę „A Ty siej…”, na której teksty tego znakomitego poety zabrzmiały w nowych, oryginalnych aranżacjach. Pozornie niemożliwe połączenie zaangażowanych protest–songów, gorącymi rytmami przyniosło zaskakująco świeże brzmienie, dzięki któremu pieśni Kaczmarskiego nabrały nowego wyrazu i przypadły do gustu nawet najmłodszemu pokoleniu, znającemu okres Peerelu tylko z opowiadań swoich rodziców i dziadków.

Bilety w cenie: 10 zł – zbiorowy, 13 zł – w kwietniu, 15 zł – w maju, 20 zł – w dniu koncertu do nabycia w Ośrodku Kultury (ul. Skalników 4) oraz Kinie (ul. Dąbrowskiego 1). Szczegółowe informacje na stronie pca.pl oraz pod nr tel. 076 746 88 24 (p. Małgorzata Słabolepszy).

Konkurs:
Jaki tytuł nosi płyta zespołu „Habakuk” na której znalazły się utwory Jacka Kaczmarskiego w nowych aranżacjach.

Osoba, która jako pierwsza w dniu 12 maja 2009 r. w godzinach 18.00 – 20.00 zadzwoni pod nr tel. 076 746 88 10 otrzyma dwuosobowe zaproszenie na koncert „Habakuk”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o