Archiwum / KONCERT KAPELI SCOTPIPE; GOŚĆ WIECZORU: LESZEK MAZAN

KONCERT KAPELI SCOTPIPE; GOŚĆ WIECZORU: LESZEK MAZAN

SCOTPIPESzkocki zespół dudziarzy został założony przez Scotta Duncana, który przygodę niezwykłym instrumentem, jakim są dudy rozpoczął już w wieku 16 lat. Grupę tworzą najlepsi instrumentaliści gatunku, a ich celem jest propagowanie szkockiej muzyki i kultury nie tylko w ich ojczyźnie, ale na całym świecie. Artyści regularnie występują dla rządu na zamku w Edynburgu, jak również podczas wielu znaczących uroczystości w kraju i za granicą. Muzyka szkockich dudziarzy wielokrotnie stanowiła oprawę wydarzeń kulturalnych oraz sportowych. Wśród najważniejszych znajdują się m.in. Grand Prix F1, mecze piłki nożnej, rugby i krykieta, w tym w Stade de France. Na swoim koncie Scotpipe ma także koncert dla Papieża Benedykta XVI podczas jego wizyty w Szkocji w 2010 r.
Dudziarze z zespołu Scotpipe dzielą się swoją pasją do muzyki, sprawiając słuchaczom wiele radości. Za sprawą oryginalnych, uroczystych, szkockich strojów ich występy mają charakter wspaniałego widowiska, którego wprost nie można przegapić.

Polkowicki koncert zespołu Scotpipe przepleciony będzie opowieściami Leszka Mazana – dziennikarza, publicysty, autora książek, a przede wszystkim przyjaciela naszego miasta. Pisarz jest laureatem prestiżowych nagród i odznaczeń, m.in. Srebrnego Krzyża Zasługi. Gawędziarz rozbawi publiczność najlepszymi kawałami i anegdotami o Szkocji oraz przybliży tradycje jej mieszkańców.

19 października, godz. 18.00 – KINO

Koncert jest organizowany w ramach Festiwalu „W Kręgu Cultur. IX Miedziowe Spotkania z… Kulturą Szkocką.
Więcej informacji o Festiwalu: tutaj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o