Archiwum / KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK W POLKOWICACH

KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK W POLKOWICACH

Zapraszamy na koncert najprawdziwszych góralskich kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Kolędowanie to nieodłączny element tradycji bożonarodzeniowych, dlatego też 22 grudnia w Kościele p.w. Matki Bożej Królowej Polski odbędzie się magiczny, przepełniony atmosferą Skalnego Podhala koncert świąteczny. Odwiedzą nas kolędnicy, którzy z prawdziwie podhalańskim zacięciem zaśpiewają i zagrają na cześć Jezusa narodzonego „w bacowskim sałasie”, jak twierdzą górale.

Trebunie-Tutki to grupa, która jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach całego świata. Jako pierwszy polski zespół wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej. Jego niepowtarzalny styl ukształtowały z jednej strony  muzyczne tradycje rodzinne oraz zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej – nowatorstwo i awangardowe  podejście do swojego dziedzictwa. Artyści znani są z odważnych eksperymentów muzycznych i kulturowych, a dzięki wierności góralskim korzeniom podczas ich koncertów wytwarza się niezwykła atmosfera, która pozwala przenieść się pod strzechy podhalańskiej chaty.

W Polkowicach Trebunie-Tutki zaprezentują repertuar bożonarodzeniowy, wykonując góralskie kolędy i pastorałki. Zapraszamy na koncert, aby wraz ze starym bacą i juhasami oddać pokłon Malućkiemu Jezuskowi.

Szczegółowe informacje na temat spotkania  pod nr tel. 76/746 88 26. Bilety do nabycia w kasach Ośrodka Kultury, Galerii „Rynek 26” oraz Kina.

22 grudnia, godz. 12.30

Kościół p.w. Matki Bożej Królowej Polski

Bilety: 10 zł

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o