Archiwum / KUBA BADACH I POLUZJANCI – JUŻ DZIŚ!

KUBA BADACH I POLUZJANCI – JUŻ DZIŚ!

KONCERT POLUZJANTÓW

6 września o godzinie 19:00 w polkowickim Kinie odbędzie się koncert zespołu POLUZJANCI.

Bilety w cenie 30zł, 40zł (w dniu koncertu) można nabywać w Ośrodku Kultury, Kinie oraz Galerii „Rynek 26”.

POLUZJANCI to zespół poruszający się w różnych nurtach muzycznych, od funky po jazz-rocka. Zespół został założony w 1995 roku w Katowicach, a w jego skład wchodzili: Kuba Badach (wokal), Piotr Żaczek (bas), Przemek Maciołek (gitara), Robert Luty(perkusja), Tomek Szymuś (klawisze). Dwa lata później po raz pierwszy zagrali na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, gdzie byli zmuszeni do zmiany nazwy, bo ówczesna (Polucjanci) wydała się organizatorom zbyt nieprzyzwoita. Wystąpili więc jako TheFormacja. W 2000r. zespół wzbogacony o klawisze Grzegorza Jabłońskiego oraz talent techniczny i muzyczny Marcina „Małego” Górnego, wydał debiutancką płytę pt. „Tak po prostu” (Sony Music Polska). Krążek promowały single: „Na planecie pełnej ludzi”, „Nie ma nas”, „Tylko ty i ja”. Teksty na płytę w większości napisał Janusz Onufrowicz.

W czerwcu 2002 zespół zagrał koncerty w Avery Fisher Hall w Lincoln Center (Nowy Jork) oraz na w klubie Baggot Inn na Manhattanie. Przygotowanie drugiej płyty wciąż się opóźniało. Mimo singli „Tralala 300” i „Najpiękniejsi” (w duecie z Kayah) wydanych na Walentynki w 2005, krążek „Druga Płyta” został wydany dopiero 11 lutego 2010 nakładem Penguin Records.

Muzycy współpracowali z wieloma gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, m.in. z Kayah, Gordonem Haskellem, Sistars, Natalią Kukulską, Edytą Górniak, Moniką Brodką. W 2006 zespół przygotował piosenkę „Ona, czyli ja”, która promowała program na TVN Style pod tym samym tytułem, prowadzonym przez Joannę Brodzik. Natomiast 21 października 2011 odbyła się premiera trzeciej płyty zespołu –„Trzy metry ponad ziemią”, a jej pierwszym singlem był utwór pod tym samym tytułem.

Bilety w sprzedaży w kasach Polkowickiego Centrum Animacji, Kina i Galerii „Rynek 26”.
Rezerwacja i sprzedaż biletów: ksiegowosc@pca.pl, tel. 76 746 88 14
Informacje o koncercie: marta.wieczorek@pca.pl, tel. 76 746 88 26

Zapraszamy serdecznie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o