Archiwum / KONCERT PROFILAKTYCZNY GABRIELA FLESZARA „DEKALOG JAK DOBRY KOMPAS”

KONCERT PROFILAKTYCZNY GABRIELA FLESZARA „DEKALOG JAK DOBRY KOMPAS”

Gabriel Fleszar – muzyk, piosenkarz i aktor młodego pokolenia. Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach artystycznych. Już w szkole podstawowej nauczył się grać na fortepianie i gitarze. Występował z kilkoma zespołami i z każdym osiągał sukcesy. Jego pasją było również aktorstwo – wielokrotnie statystował w profesjonalnych przedstawieniach legnickiego Teatru Dramatycznego a ponadto grywał w przedstawieniach amatorskich. W 1998 roku wraz z trzema przyjaciółmi założył własną grupę teatralną – 300 Mil Do Deja Vu. W marcu 1999 roku wziął udział w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Wokalistów i został ich laureatem, w wyniku czego podpisał kilkuletni kontrakt fonograficzny. Tak rozpoczęła się jego kariera. 15 listopada 1999 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Gabriela Fleszara pt. „Niespokojny”. Płyta znalazła szerokie uznanie publiczności oraz branży muzycznej, czego wyrazem były sukcesy na listach przebojów, wysokie miejsca w rankingach popularnych pism muzycznych oraz nagrody. Drugi album muzyka ukazał się w 2001 roku. Płyta „Niespokojny II” zawiera przede wszystkim piosenki autorstwa Fleszara. We wrześniu 2001 w Nowym odebrał muzyczną nagrodę amerykańskiej stacji telewizyjnej 4U za najlepszą piosenkę lata 2001. Dwa lata później ukazał się 3 krążek, najbardziej dojrzały, o czym świadczy sam tytuł „PEŁNIA”. Płyta stała się jedną z najlepszych w 2003 roku. Muzyk zagrał również główną rolę w filmie Bogusława Lindy „Sezon na leszcza” u boku Anny Przybylskiej. W ostatnim czasie koncertuje w bardziej kameralnych miejscach, dla mniejszej publiczności. Od kilku lat realizuje również programy profilaktyczne.

Muzyka Fleszara to dojrzałe i ciekawe brzmienie, nowoczesna aranżacja, charyzmatyczny, wyjątkowy głos oraz „niespokojny duch”, który emanuje z każdego utworu. Koncert pod hasłem ,,Dekalog jak dobry kompas”, który młodzież z gimnazjów będzie mogła usłyszeć w polkowickim kinie, to suma obserwacji życia rockowego, aktorskiego i artystycznego. Na podstawie przykładów z życia znanych i nieznanych postaci muzyk uczy kreowania właściwych stosunków międzyludzkich i postaw życiowych, dobrych decyzji i wyborów moralnych, asertywnego mówienia ,,nie”, niezależności w podejmowaniu decyzji, buduje wiarę we własną godność i wartość. Muzyk podzieli się z młodzieżą swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat zagrożeń, przedstawi historie osób ze środowiska artystycznego uzależnionych od alkoholu, narkotyków. Opowieści te przeplatane są utworami muzycznymi.

Projekt sfinansowany z Budżetu Gminy Polkowice z Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.

23.10.2013 r., godz. 9.00 i 11.00 Kino ul. Dąbrowskiego 1

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o