Archiwum / KONCERT PROFILAKTYCZNY PIOTRA NAGIELA „DLACZEGO NIE MÓWIMY”

KONCERT PROFILAKTYCZNY PIOTRA NAGIELA „DLACZEGO NIE MÓWIMY”

Polkowickie Centrum Animacji oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Polkowicach zapraszają na koncert profilaktyczny  „Dlaczego nie mówimy” w wykonaniu Piotra Nagiela.

Piotr Nagiel jest muzykiem, działającym już od wielu lat na polskim rynku. Już w dzieciństwie startował w wielu przeglądach muzycznych. W 1983 r. związał się na 12 lat z zespołem Kama-X. Razem z nim występował w warszawskim klubie „Stodoła” obok takich gwiazd, jak Kult, Wilki, Oddział Zamknięty. W 1999 r. Piotr Nagiel zaczął ściśle współpracować z Krzysztofem Jaryczewskim z zespołu Oddział Zamknięty, co zaowocowało powstaniem programu profilaktycznego „Dopóki Masz Wybór”. W styczniu 2003 r. założył zespół STO%, z którym koncertuje do dziś. Zespół składa się z profesjonalnych muzyków i gra, jak sami to określają, happy rock’a. W swoich utworach poruszają problematykę uzależnień, przemocy, niezrozumienia, ale również mówią o takich wartościach, jak miłość, wiara, nadzieja.

Poza grą w zespole, Piotr Nagiel występuje z programami profilaktycznymi w całej Polsce.Są one adresowane do młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Muzyk opowiada o swoich doświadczeniach, przemyśleniach, o tym, jak mądrze pokierować swoim życiem. Program „Dlaczego nie mówimy”, z którym wystąpi w polkowickim kinie 18 grudnia, skupia się głównie na przemocy wśród młodych ludzi, ale również na wszelkich niebezpieczeństwach, takich jak rożnego rodzaju używki. Piotr Nagiel zwraca uwagę na fakt, że dzisiejsza młodzież nie mówi o swoich problemach, o krzywdach, które nierzadko wyrządzają sobie nawzajem rówieśnicy. Na przykładach z życia pokazuje, jak tragiczne skutki może mieć bierne przyglądanie się, znieczulenie na uczucia innych osób, brak rozmowy. W program wplatane są piosenki autorskie, nawiązujące do tematu. Całość skłania do refleksji i przemyśleń.

18.12.2013, godz. 8.30, 10.30 – Kino (ul. Dąbrowskiego 1)

Obowiązują wcześniejsze rezerwacje: 76 746 88 26

Zadanie profilaktyczne jest sfinansowane z budżetu Gminy Polkowice z Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o