Archiwum / Koncert REGGAE w Polkowicach

Koncert REGGAE w Polkowicach

Rabastabarbar i Świnka Halinka

15 lutego, godz. 19.00, Kino Polkowice

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i kultury reggae na koncerty dwóch popularnych zespołów: RABASTABARBAR i ŚWINKA HALINKA.

Świnka Halinka

Zespół Świnka Halinka, jak sam o sobie pisze, powstał kilka dobrych lat temu (jakieś 7 może 8 albo 15) w nieczynnej świniarni u cioci Halinki. W świadomości współtwórców i nie tylko, owa legendarna świniarnia to gros filozoficznych uzależnień od kilku miejsc, osób i wydarzeń. Niepomny na mody i trendy zespól zaczął bawić wybuchową mieszanką reggae, ska, rock and rolla, folku i folkloru. Od początku grupie przyświeca przemożne hasło uknute przez Jima Hansona twórcę Muppet Show: ”Świnie w kosmosie!!!!!!!”

Rabastabarbar

Rabastabarbar powstał w 2004 roku z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Pluty-Łobacza i basisty Marka Grzycha. Początkowo mocno zakorzeniony w reggae, z czasem ewoluował w kierunku funky, popu i rocka. Obecnie muzyka zespołu jest mieszanką stylów muzycznych, którą trudno jednoznacznie zdefiniować. W 2006 roku skład zespołu ustabilizował się – oprócz dwóch założycieli – Rabastabarbar tworzą: wokalista – Krzysztof Madej, gitarzysta – Bartek Kozera, perkusista Tomek Potoczny i trębacz – Marcin Stankowski.

W 2008 roku za pośrednictwem portalu megatotal.pl zespół wydał singla „Spacer Niesamotny” – był to drugi przypadek w Polsce wydania płyty finansowanej wyłącznie przez fanów zespołu. We wrześniu 2011 r. ukazała się debiutancka płyta grupy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o