Archiwum / Koncert Trzech Tenorów

Koncert Trzech Tenorów

Koncert Trzech Tenorów pt. „Najpiękniejsze pieśni włoskie”

Gala inauguracyjna
15 listopada, godz, 18.00 – Aula

Trzech światowej sławy tenorów: Bogusław Morka, Jan Zakrzewski i Mariusz Ruta, wykona najpiękniejsze pieśni włoskie. Będzie to jedyne takie wydarzenie na Dolnym Śląsku. Koncert Trzech Tenorów będzie częścią Gali inauguracyjnej, podczas której nastąpi uroczyste otwarcie festiwalu.

W programie koncertu m.in.:
„O Sole mio”
„Mamma”
„Vieni sul mar”
„Con te partiro”
„Funiculi Funicula”
„Non ti scordar di me”
„Parla mi d’amore Mariu”
„Santa Lucia”
„Oh Mari Mari”
„Torna e Sorrento”
„La Spagnola”
„Dicitencello Vuie”
„O Marienariello”
„Volare”,
„Ciao Bambina”
„O surdato n’murato”

Bogusław Morka – polski tenor, solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Teatru Muzycznego „Roma” w Warszawie. Obdarzony wyjątkowo ciepłą i szlachetną barwą głosu.

Zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie w 1984 r., rolą Artura w „Łucji z Lamermoor”. Z Teatrem Narodowym związany do 2005 roku.

Nie stroni od innych gatunków wykonując oratoria, pieśni, a także partie operetkowe i musicalowe. Koncertuje i nagrywa z czołowymi orkiestrami w Polsce i za granicą. Przez znawców opery uważany jest za najlepszego tenora śpiewającego w tradycji włoskiego bel canta.

Jan Zakrzewski – ukończył Wydział Wokalno-Aktorski Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi. Jeden z największych polskich tenorów. Występował na scenach operowych w Niemczech, Holandii, Szwajcarii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych. W swoim bogatym repertuarze posiada pierwszoplanowe partie operowe i operetkowe m.in.: Nemorino w „Napoju miłosnym” G. Donizettiego, Alfred w „La Traviatta” i Książę w „Rigoletto” G. Verdiego, Stefan w „Strasznym Dworze” S. Moniuszki, Caramello w „Nocy z Wenecji” J. Straussa.

Mariusz Ruta – absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Od marca 2011 r. współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie wykreował role m.in. Alfreda z „Zemsty Nietoperza” i Padre z „Człowieka z La Manchy”. Na początku 2013 r. rozpoczął współpracę z Operą i Filharmonią Podlaską – Europejskim Centrum Sztuki. Występuje tam w roli Gastone’a w „La Traviatta” G.Verdiego, Damazego w „Strasznym Dworze” S.Moniuszki, Monostatosa w „Czarodziejskim Flecie” W. A. Mozarta i w wielu innych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o