Archiwum / MALARSTWO ANNY GOZDOWSKI – Z CYKLU „WERNISAŻ WYSTAWY (NIE)JEDNEGO OBRAZU”

MALARSTWO ANNY GOZDOWSKI – Z CYKLU „WERNISAŻ WYSTAWY (NIE)JEDNEGO OBRAZU”

Z cyklu „Wernisaż wystawy nie jednego obrazu” Malarstwo ANNY GOZDOWSKI

Anna Gozdowski – dr nauk przyrodniczych i medycznych. Już od studenckich lat interesowała się żeglarstwem i podróżami – odkrywanie ciekawych zakątków oraz poznawanie ludzi i przyrody to jej hobby. Zmieniło się to, kiedy przeszła na emeryturę. Wtedy rozpoczęła się jej przygoda z malarstwem. Ukończyła Akademię Sztuki Trzeciego Wieku we Wrocławiu i brała udział w wystawie zbiorowej we wrocławskim Ogrodzie Botanicznym i w Klubie Śląskiego Okręgu Wojskowego. W 2009 roku prace Anny Gozdowski oraz Waldemara Szauera zostały wystawione w Domu Kultury Kolejarza we Wrocławiu. Od roku 2010 kontynuuje naukę na zorganizowanych zajęciach z malarstwa dla seniorów prowadzoną przez artystę plastyka mgr Atrura Raczkowskiego. W tym samym roku odbyła się również jej autorska wystawa w Centrum Sztuki „ Impart” we Wrocławiu. Anna Gozdowski czerpie inspiracje z przyrody – pejzaże, dźwięki i zapachy, wszystko to ma wpływ na charakter jej obrazów.

Wystawa czynna od 20-31 maja 2013 r. w  Galerii „Na piętrze”

WERNISAŻ WYSTAWY (NIE)JEDNEGO OBRAZU

Cykl wystaw poświęcony twórczości artystów i sympatyków malarstwa, którzy ze sztuką nie są związani zawodowo. Różni ich prawie wszystko, a łączy jedno – pasja do malowania, które w ich życiu zajmuje bardzo ważne miejsce. 

Malarstwo to barwy i emocje, to umiejętność obserwacji i patrzenia na świat, ludzi, a później przelewania swoich odczuć na płótno. Jest ono niewątpliwie jedną z nielicznych sztuk, pozwalającą na wzbogacenie własnego wnętrza.

„Wernisaż wystawy nie jednego obrazu” stwarza zdolnym artystom-amatorom możliwość prezentacji swojego dorobku szerszemu gronu odbiorców. Cykl jest okazją do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń na polu sztuki.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o