fbpx
Malarstwo sztalugowe

Malarstwo sztalugowe

Warsztaty w pracowni malarstwa sztalugowego skierowane są do wszystkich miłośników i sympatyków sztuki, którzy chcą pogłębiać i odkrywać swoje zainteresowania w temacie sztuk czystych: malarstwa i rysunku  gr. I – dzieci od 9 lat i gr. II – młodzież i dorośli.
Pracownia z wieloletnią tradycją realizuje program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród uczestników pracowni są stypendyści stypendiów artystycznych burmistrza Polkowic, uczestnicy i laureaci nagród konkursowych o zasięgu międzynarodowym i ogólnopolskim oraz wielu uczestników, którzy już eksponowali swoje prace malarskie na wielu wystawach w galeriach sztuki. Zajęcia warsztatowe w pracowni pozwalają rozwijać talent (czasami ukryty), bo są to: koncentracja, zaangażowanie, poszukiwanie nowych środków wizualnych i postrzeganie oraz radość tworzenia. Ten przewodnik po świecie sztuki gdzie nie brakuje mocy i siły ducha, gdzie proces malarski uszczęśliwia a radość tworzenia rośnie z każdym kolejnym namalowanym obrazem zaprasza wszystkich chcących doświadczyć tej niezwykłej przygody ze sztuką.
W pracowni malarstwa sztalugowego będzie można zapoznać się z takimi tematami jak: martwa natura, studium postaci, studium detalu, pejzaż, architektura na wybranych przykładach, perspektywa, analiza dzieł na wybranych przykładach, historia koloru, malarstwo olejne, akrylowe, gwasz, akwarela, pastel i wiele innych.
Ponadto pracownia chętnie pomaga uczestnikom w przygotowaniu się do egzaminów szkół artystycznych – liceum plastycznego lub ASP.