Archiwum / Marek Dyjak – koncert

Marek Dyjak – koncert

Fot. Wojciech Kornet

MAREK DYJAK

w Polkowicach

Premiera najnowszej płyty „Pierwszy śnieg

16 lutego, godz. 19.00 – Kino

Polski Tom Waits”, „najbardziej szczery głos na polskim rynku muzycznym”, „artysta totalny” – tak piszą o nim media. Sam o sobie mówi: „żul i barowy grajek”. Śpiewa jak czuje: szczerze, ekspresywnie i całym sobą. Nie lubi artystycznych kompromisów, od lat podąża własną muzyczną drogą.

Podczas koncertu usłyszymy utwory z najnowszego albumu pt. „Pierwszy śnieg”, który ukaże się na początku 2017 roku. Na płycie pojawią się teksty Roberta Kasprzyckiego, Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka i Jacka Musiatowicza. Oprawa muzyczna dała potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną twórczości Marka Dyjaka.

Wróciłem do moich ukochanych poetów i wierszy. Znów wybrałem pieśni w które wierzę. Jestem trochę starszy, już po 40-stce i dzisiaj te teksty nie straciły nic na moim ich rozumieniu. Uwielbiam te piosenki śpiewane przez ich autorów i postanowiłem je także zaśpiewać. Pragnę podziękować autorom tych starych, i tych całkiem nowych pieśni, które powstały na tę płytę. Długo szukałem w sobie powodu by spróbować jeszcze raz być interpretatorem. Śpiewanie swoich postanowiłem odłożyć na później, może na koniec… „

Marek Dyjak

Bilety (w cenie 35 / 40/ 50 zł) już w sprzedaży.

Bilety do nabycia w kasach Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4) w godz. 8.00-16.00, tel. 76 746 88 14, Galerii „Rynek 26” w godz. 10.00-20.00, tel. 76 846 40 81 oraz Kina (ul. Dąbrowskiego 1), tel. 76 845 16 77.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o