Archiwum / Mariaż światła i koloru – wystawa witraży

Mariaż światła i koloru – wystawa witraży

MARIAŻ ŚWIATŁA I KOLORU – wystawa witraży

Wanda Kluska

wernisaż wystawy – 3 lutego 2017, godz. 18.00 – Galeria „Rynek 26” – Polkowice

 

Wernisaż wystawy witraży” stwarza zdolnym artystom możliwość prezentacji swojego dorobku szerszemu gronu odbiorców. Cykl ten jest okazją do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń na polu sztuki. Poświęcony jest twórczości artystów i sympatyków sztuki. Różni ich prawie wszystko, a łączy jedno – pasja, która w ich życiu zajmuje bardzo ważne miejsce.

Sztuka to barwy i emocje, to umiejętność obserwacji i patrzenia na świat, ludzi… Witraż jest niewątpliwie jedną z nielicznych sztuk, pozwalającą na wzbogacanie własnego wnętrza.

 

Witraże to moja pasja zrodzona z chęci znalezienia wyciszenia i podzielenia się tym, co mnie zachwyca. Wykonuję je w technice Tiffany’ego. Tematyka moich prac jest różnorodna, ale najbliższe memu sercu są projekty z wizerunkiem kobiet, ich tajemniczość, romantyczność i zmysłowość.

Inspiracji często szukam w naturze i sztuce. To, co mnie zachwyca w pracach innych artystów staje się tematem moich przemyśleń i kolejnych projektów.

Jestem pasjonatką obdarowaną niezwykłą cierpliwością i zdolnościami manualnymi. Moja pasja nie zamyka się tylko w temacie witraży, interesuję się również fusingiem, czyli wtapianiem i formowaniem szkła pod wpływem wysokiej temperatury. Pragnąc podzielić się z Państwem swoją szklaną pasją zachęcam do udziału w warsztatach PRACOWNI SZKŁA ARTYSTYCZNEGO w Polkowickim Centrum Animacji.

Aby pokazać zależność jak światło bawi się kolorem, a kolor światłem zapraszam do odwiedzenia mojej wystawy. Składają się na nią prace najnowsze jak i te z lat ubiegłych.”

Wanda Kluska

 

Wspaniałe witraże, które składają się na wystawę „Mariaż światła i koloru” można oglądać do 28 lutego 2017 r. w Galerii „Rynek 26”.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o