Archiwum / MĄŻ MOJEJ ŻONY, SCENA PONIEDZIAŁEK, 1 PAŹDZIERNIKA, GODZ. 19.00 – KINO

MĄŻ MOJEJ ŻONY, SCENA PONIEDZIAŁEK, 1 PAŹDZIERNIKA, GODZ. 19.00 – KINO

 

Autor: Miro Gavran
Reżyseria: Tomasz Obara
Obsada: Adam Dzieciniak, Michał Janicki

Opowieść o niezwykłym spotkaniu dwóch mężczyzn, którzy dowiadują się, że są… rodziną. Kochają tę samą kobietę. Ba.., obaj są jej mężami! Jak poradzą sobie z tą sytuacją? Trudno znaleźć rozwiązanie na trzeźwo, ale wraz z ilością wychylanych kieliszków panowie z zacietrzewionych wrogów stają się powiernikami. Choć dzieli ich tak wiele, łączy miłość do wspólnej żony i nikt nie zrozumie tego lepiej niż drugi mąż. Znakomite dialogi, ciekawa i bogata scenografia, wyrafinowany dowcip przepleciony wątkami miłosnymi oraz wspaniała gra duetu aktorskiego dopełniają tę niesamowitą, wręcz kryminalną, intrygę. Przedstawienie nie tylko zapewnia dobrą zabawę, ale także skłania do refleksji nad kondycją współczesnego mężczyzny i relacji damsko-męskich, które zazwyczaj bywają skomplikowane.

Miro Gavran – najwybitniejszy współczesny pisarz chorwacki i jeden z najczęściej grywanych dramaturgów. Otrzymał kilkanaście nagród literackich i teatralnych, m.in. w 1999 roku został uznany za najlepszego dramatopisarza Europy Środkowej, a w 2003 roku otrzymał prestiżową nagrodę EUROPEAN CIRCLE AWARD w dziedzinie kultury. Główny dorobek autora stanowią sztuki teatralne, których opublikował ponad trz ydzieści. Jego utwory przetłumaczono na kilkanaście języków. Gavran ma własny festiwal – GAVRANFEST, podczas którego co roku prezentowane są realizacje jego sztuk.

„Mąż mojej żony” to propozycja przede wszystkim dla tych, którzy w teatrze szukają rozrywki. Są tu i dowcipne dialogi, i sytuacyjny humor, i wartka akcja. Rzecz jasna, największą wartością spektaklu są Adam Dzieciniak i Michał Janicki, potwierdzający swój wielki komediowy talent.

Katarzyna Stróżyk, Kurier Szczeciński

Bilety: 25 zł, 30 zł, 40 zł do nabycia w kasach: Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Kina (ul. Dąbrowskiego 1), Galerii „Rynek 26”.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o