Archiwum / NA WYSOKICH OBCASACH – Wielkanocna manufaktura, czyli warsztaty zdobienia pisanek

NA WYSOKICH OBCASACH – Wielkanocna manufaktura, czyli warsztaty zdobienia pisanek

23 marca Galeria „Rynek 26” w Polkowicach zmieni się w wielkanocną manufakturę. Uczestniczki cyklu spotkań dla kobiet „Na wysokich obcasach” wezmą udział w warsztatach zdobienia pisanek.

Pisanki to piękna ozdoba świątecznego stołu. Technik ich zdobienia jest bardzo wiele. Od najprostszego malowania farbkami, przez wyskrobywanie wzorów ostrym narzędziem, po technikę batiku.

Ostatnio powstało bardzo wiele nowych, oryginalnych metod, z którymi będą mogły się zapoznać także panie uczestniczące w warsztatach. Podczas spotkania prowadzące zajęcia zaprezentują m.in. technikę Fabergé, za pomocą której można upodobnić pisanki do jubilerskich arcydzieł z czasów cara Aleksandra III Romanowa. Pisanka Fabergé na pewno będzie niezwykle strojną i oryginalną ozdobą wielkanocnego koszyczka.

Uczestniczki warsztatów poznają również technikę quillingu, polegającą na naklejaniu na jajka pasków papieru zwiniętych w kształt spiralnej sprężyny.

Warsztaty rozpoczną się o godz. 16.00. Udział w zajęciach kosztuje 15 zł. Każda uczestniczka będzie mogła ozdobić i zabrać do domu dwie pisanki. Organizatorzy zapewniają niezbędne materiały plastyczne. Szczegółowe informacje i zapisy na warsztaty pod nr tel. 76 746 88 18.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o