Archiwum / Nocna Zmiana Bluesa
Po godzinach
Midnight Blues

Nocna Zmiana Bluesa
Po godzinach
Midnight Blues

Nocna Zmiana Bluesa
Po godzinach
Midnight Blues

28 października 2011, Kino
Koncerty zacznynamy o godz. 18.00

Nocna Zmiana Bluesa, godz. 20.00

Stworzona przez Sławka Wierzcholskiego formacja to najpopularniejszy polski zespół grający bluesa. Swe charakterystyczne brzmienie zawdzięcza nietypowemu (jak na grupę bluesową) instrumentarium. Wszyscy muzycy używają wzmacniaczy, lecz grają wyłącznie na instrumentach akustycznych. Podczas 29 lat nieprzerwanej działalności zespół wydał 17 płyt i zagrał tysiące koncertów.

Obecnie tworzą go:
Sławek Wierzcholski – harmonijka, śpiew
Witold Jąkalski – gitara akustyczna
Marek Dąbrowski – gitara akustyczna
Piotr Dąbrowski – bas akustyczny, śpiew
Grzegorz Minicz – perkusja, tara, cajon.

SUPPORT:

„Po godzinach”, godz.18.00

Zespół w obecnym składzie gra od dwóch lat, ale jego początki datuje się na rok 2000. Energiczne trio tworzą Michał Stępien – gitara i wokal, Janusz Chwastyk – bass, Grzegorz Pikulicki – perkusja.

W repertuarze zespołu znajdują się bluesowe covery oraz kompozycje własne. Muzyków inspiruje twórczość takich artystów jak: BB King, John Mayer, Eric Clapton, SRV. Zespół ma na swoim koncie wiele występów na terenie Dolnego Śląska. W grudniu 2011 r. grupa planuje nagrać swoje demo.

„Midnight Blues”, godz.19.00

Grupa powstała w 2007 roku, a jej skład skrystalizował się dwa lata później. Rok 2011 przyniósł zespołowi wiele sukcesów, m.in. Grand Prix i Nagrodę Publiczności w przeglądzie zespołów „Ale Banda” w Wałbrzychu, Wyróżnienie na festiwalu im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Nagrodę Publiczności i Wyróżnienie na festiwalu  „Blues nad Bobrem” w Bolesławcu.

MIDNIGHT BLUES jest inicjatorem i współorganizatorem lubińskiej imprezy z cyklu „Polski Dzień Bluesa”. Grupa zagrała koncerty między innymi z Paulem Lambem & The King Snakes, Blue Machine, J.J Band, Kasą Chorych. Zespół wykonuje również swój repertuar w wersji akustycznej.

Jarosław Saniewski – wokal, piano
Krzysztof Borowski – gitara basowa
Mariusz Wilanowski – harmonijka ustna
Mariusz Nawalicki – perkusja
Artur Błaszkowski – gitara
Tomasz Nemochód – gitara

Bilety w cenie 25 zł (normalny), 20 zł (zbiorowy – od 20 sztuk), 35 zł (w dniu koncertu), do nabycia w kasach Ośrodka Kultury (ul. Skalników 4), Kina (Dąbrowskiego 1), Galerii „Rynek 26”.

Informacje pod nr tel. 76 746 88 14, e-mail: ksiegowosc@pca.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o