fbpx
O nas

O nas

osrodek-kultury

Polkowickie Centrum Animacji powstało 30 października 2003 r. Od tego czasu prężnie się rozwija, wyrastając na jedną z najaktywniejszych samorządowych instytucji kultury w regionie. Zarządza polkowickim Ośrodkiem Kultury, Kinem i Galerią „Rynek 26″. Organizuje znane wszystkim miłośnikom Melpomeny Polkowickie Dni Teatru (pod nazwą „Oblicza Teatru”) oraz Jesienne Spotkania Teatralne, których zadaniem jest rozwijanie miłości do teatru oraz ukazywanie różnych jego gatunków i form w najlepszym wykonaniu.

Do najważniejszych wydarzeń cyklicznych, realizowanych przez Polkowickie Centrum Animacji, należą także:

  • Festiwal „W Kręgu Cultur. Miedziowe Spotkania z….” zapoczątkowany w 2006 r. Jego celem jest przybliżanie mieszkańcom Zagłębia Miedziowego najciekawszych kultur różnych państw i narodów świata,

  • Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica”, w ramach którego w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach odbywają się recitale organowe oraz koncerty najciekawszych polskich i światowych zespołów kameralnych,

  • Dni Polkowic – Święto Miasta, organizowane w formie plenerowych koncertów, programów kabaretowych, spektakli dla dzieci,

  • Polkowickie Lato Kulturalne – cykl plenerowych wydarzeń o charakterze familijnym (spektakle, koncerty, kabarety, projekcje filmowe).

Ponadto, realizując założenia i zadania statutowe, Polkowickie Centrum Animacji proponuje w trakcie całego roku wiele spektakli, koncertów, wystaw dla odbiorców w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Organizuje także koncerty i przedstawienia w ramach edukacji muzycznej i teatralnej dzieci i młodzieży.

W Ośrodku Kultury popołudniami prowadzone są zajęcia i warsztaty adresowane do różnych grup wiekowych, podczas których pod okiem wykwalifikowanych instruktorów można rozwijać swoje artystyczne pasje.

W okresie letnich i zimowych ferii Polkowickie Centrum Animacji zachęca dzieci oraz młodzież do aktywnego i kreatywnego spędzenia wolnego czasu, proponując wiele różnorodnych zajęć, warsztatów, gier i zabaw.

Polkowickie Centrum Animacji stale poszerza zakres swojej działalności, poszukując nowych form kontaktu z odbiorcami organizowanych przez siebie wydarzeń. Pragniemy, by w naszej ofercie każdy z mieszkańców Polkowic znalazł coś dla siebie.