Archiwum / PATCHWORK – GAŁGANKOWE CUDA

PATCHWORK – GAŁGANKOWE CUDA

W dniach 24 maja –  15 czerwca w Galerii „Rynek 26” odbędzie się wystawa „Patchwork – gałgankowe cuda”. Wszystkie prezentowane przedmioty, ręcznie wykonane przez Jolantę Filipowicz, są na sprzedaż. Zachęcamy do nabywania unikatowych wyrobów.

Patchwork to sztuka malowania nićmi przy użyciu różnych tkanin. Dawniej szycie narzut z kolorowych ścinków materiału było koniecznością. Dziś technika polegająca na łączeniu barwnych kawałków tkanin staje się w Polsce coraz bardziej popularna. Tworzenie patchworków to artystyczne wyzwanie, przyjemne hobby, a także sposób na posiadanie nietuzinkowych przedmiotów.
Na prezentowaną wystawę składają się wyroby patchworkowe wykonane przez miłośniczkę tej sztuki – Jolantę Filipowicz. Z wykształcenia jest filologiem i uczy w szkole języka polskiego oraz wiedzy o kulturze. Jej pasja do szycia narodziła się kilka lat temu z potrzeby tworzenia czegoś pięknego, a jednocześnie konkretnego i materialnego.
Unikatowe torebki, kolorowe kosmetyczki, przepiękne narzuty, serwetki czy poduszki – to tylko część z eksponowanych przedmiotów. Można tu znaleźć również maskotki, koszyczki, obrazy, przyborniki, parawan a nawet pufę. Zachwyca połączenie wielu różnorodnych kształtów i rodzajów tkanin oraz niesamowita kolorystyka „patchworkowych cudów”.

Więcej informacji na stronie pca.pl oraz pod nr tel. 76 746 88 18.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o