Archiwum / PCA w gronie najlepszych

PCA w gronie najlepszych

Polkowickie Centrum Animacji zajęło 2. miejsce w rankingu „Centrum Kultury – centrum życia!”, przygotowanym przez portal kulturaonline.pl

Polkowice stanowią jeden z głównych ośrodków przemysłowych Zagłębia Miedziowego, znane są więc głównie z wydobycia miedzi. Jednak dzięki licznym inicjatywom kulturalnym, jak np. „Oblicza Teatru”, Festiwal „W kręgu Cultur. Miedziowe Spotkania z…” czy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Errantia Musica”, organizowanych cyklicznie od wielu lat, w środowisku kulturalnym Polkowice zasłynęły jako Miasto Festiwali. Wszystko to za sprawą Polkowickiego Centrum Animacji, które świętuje swój kolejny sukces – drugie miejsce w rankingu na najlepsze centrum kultury, przygotowanym przez portal internetowy kulturaonline.pl.

Pracownicy portalu oraz jego czytelnicy wytypowali 31 instytucji z całej Polski, spośród których internauci za pośrednictwem głosowania wyłonili zwycięzców. Pod uwagę brane były placówki, które organizują ciekawe warsztaty, zajęcia edukacyjne, wydarzenia specjalne i stanowią ważny ośrodek życia kulturalnego w mieście. Nie miało znaczenia, czy znajdują się w stolicy, czy w małym miasteczku – ważne, by ofertą zachęcały do spędzenia wolnego czasu w swoich progach. PCA wyprzedziło większe miasta, takie jak: Bydgoszcz, Wrocław, Zieloną Górę czy Warszawę.

Dziękujemy za wyróżnienie i wszystkie głosy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o