Archiwum / PIOTR KOWALCZYK – WYPRAWA DO AFRYKI ZACHODNIEJ

PIOTR KOWALCZYK – WYPRAWA DO AFRYKI ZACHODNIEJ

8aPiotr Kowalczyk – geograf, podróżnik, pasjonat fotografii. Publikuje m.in. w „National Geographic Traveler” i „Poznaj Świat”. Miłośnik kultury Azji i jazdy samochodem. Swoje podróże zaczynał od drobnych wypraw krajoznawczych. Z czasem odkrywał coraz to nowe, survivalowe miejsca. Wszystko zgodnie z przeświadczeniem, że przecież wszędzie da się rozbić namiot.

Pomysł na podróż do Afryki Zachodniej narodził się w Maroku. Idea, żeby z Maroka dostać się na drugi koniec zachodniej części Czarnego Lą02du w pewnym momencie zaczęła być realizowana z całą premedytacją. Piotr Kowalczyk wspólnie z towarzyszem przemierzył 5 tys. km przez 6 państw afrykańskich. Celem podróży było poznanie mieszkańców, ich kultury i codziennego życia. Wyprawa do Afryki Zachodniej to największa ekspedycja zorganizowana w ramach projektu, nagradzana na festiwalach podróżniczych.

Zapraszamy 16 maja o godz. 18.00 do Galerii „Rynek 26” na kolejne spotkanie z cyklu „Podróże z pasją”. Piotr Kowalczyk opowie nam o Czarnym Lądzie, a pokaz zdjęć i towarzysząca im muzyka przeniosą nas w afrykańskie klimaty.
Bilety w cenie 5 zł (w cenie kawa lu1ab herbata) dostępne w Ośrodku Kultury, Kinie oraz Galerii „Rynek 26”. Szczegółowe informacje pod nr tel. 76 746 88 18.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o