Archiwum / Pisanka-Kraszanka 2011

Pisanka-Kraszanka 2011

15 kwietnia 2011r. godz. 17.30
w Galerii Na Piętrze w Ośrodku Kultury

„Pisanka to wielkie dzieło w małej skorupce.”

 Jerzy Lipka

Zapraszamy wszystkich, którym bliska jest wielkanocna tradycja ozdabiania jaj i wykonywania pisanek do udziału w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Etnograficznego „Pisanka-Kraszanka”.

Celem Konkursu jest kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, propagowanie kultury różnych regionów Polski oraz dokumentowanie przekazu międzypokoleniowego. „Pisanka-Kraszanka” to również znakomita okazja do prezentacji działalności twórczej uczestników i przybliżenia różnych technik zdobniczych.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 6 lat. Każdy uczestnik winien wykonać, w dowolnej technice, komplet 3 pisanek. Prace będą oceniane przez profesjonalne jury, w dwóch kategoriach – pisanka tradycyjna i pisanka awangardowa. Prace opatrzone metryką (imię i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania, imię i nazwisko opiekuna artystycznego) należy dostarczyć lub przesłać, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 kwietnia 2011 roku, na adres: Polkowickie Centrum Animacji, ul. Skalników 4, 59-101 Polkowice.

Finał konkursu „Pisanka-Kraszanka” oraz wręczenie nagród odbędą się 15 kwietnia 2011 roku o godz. 17.30 w Galerii Na Piętrze w Ośrodku Kultury.

Zainteresowanych udziałem w konkursie zachęcamy do zapoznania się z regulaminem (do pobrania). Szczegółowych informacji udziela Agata Baran – nr tel. 76 746 88 20.

Regulamin
Protokół

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o