Archiwum / WYSTAWA POKONKURSOWA XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Etnograficznego „Pisanka-Kraszanka”
pisanka_560
pisanka_560

WYSTAWA POKONKURSOWA XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Etnograficznego „Pisanka-Kraszanka”

WYSTAWA POKONKURSOWA
XXIV Ogólnopolskiego
Konkursu Etnograficznego
„Pisanka-Kraszanka”

4-27 kwietnia – Galeria „Na piętrze”
(Ośrodek Kultury, ul. Skalników 4), wstęp wolny

Na wystawie podziwiać można najciekawsze prace nadesłane na organizowany już od 24 lat konkurs, w którym uczestniczą dzieci, młodzież i dorośli z całej Polski. Prezentowane pisanki, zarówno te tradycyjne, jak i awangardowe,zachwycają różnorodnością użytych technik zdobniczych i świadczą o dużej kreatywności ich twórców. Obok jajek malowanych i wyklejanych, znajdziemy wiele pisanek zdobionych metodą quillingu i decoupage’u.

Wielu uczestników konkursu zaproponowało niezwykle oryginalne i pomysłowe sposoby ekspozycji prac, nawiązujące np. do zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej czy do popularnego serialu telewizyjnego „Ranczo”.

Wystawa jest doskonałym źródłem inspiracji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, pragnących w przyszłości wykonać własne prace.

Wystawę zwiedzać można od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.00. Grupy zorganizowane proszone są o zarezerwowanie terminu, z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem, pod nr tel. 76 746 88 20.

 

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY

XXIV OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU

ETNOGRAFICZNEGO

PISANKA KRASZANKA

POLKOWICE 2012

JURY W SKŁADZIE:

1. Joanna Kołowska

2. Agata Baran

3. Borys Oberenkowski

4. Natalia Gendera

KATEGORIA : PISANKA TRADYCYJNA

NAGRODA GŁÓWNA

1 grupa 6-9 lat NIE PRZYZNANO

2 grupa 10- 13 lat BARBARA MAZIARZ – GM NR 4 W LUBINIE

3 grupa 14- 17 lat ANNA BAJON – GM NR 1 W POLKOWICACH

4 grupa powyżej 17 lat NIE PRZYZNANO

KATEGORIA: PISANKA TRADYCYJNA

WYRÓŻNIENIA

1 grupa 6- 9 lat

1. MAGDALENA HERBUT – SP W SZKLARACH DOLNYCH

2. NIE PRZYZNANO

3. NIE PRZYZNANO

2 grupa 10- 13 lat

1.OLIWIA CICHOCKA – SP W SZKLARACH DOLNYCH

2. KACPER MASAL – SP W SZKLARACH DOLNYCH

3. WERONIKA WYPYCH – ZESPÓŁ EDUKACYJNY W GAWORZYCACH

3 grupa 14- 17 lat

1. MICHAŁ RÓŻYCKI – ZESPÓŁ EDUKACYJNY W GAWORZYCACH

2. NIE PRZYZNANO

3. NIE PRZYZNANO

4 grupa powyżej 17 lat

1. NIE PRZYZNANO

2. NIE PRZYZNANO

3. NIE PRZYZNANO

KATEGORIA: PISANKA AWANGARDOWA

NAGRODA GŁÓWNA

1 grupa 6- 9 lat ELIZA JANIK – SOBIN

2 grupa 10- 13 lat ANNA MUSIAŁ – SP 1 W POLKOWICACH

3 grupa 14- 17 lat INGA SZYMAŃSKA – GM NR 2 W POLKOWICACH

4 grupa powyżej 17 lat JOLANTA GUCIŃSKA

KATEGORIA: PISANKA AWANGARDOWA

WYRÓŻNIENIA

1 grupa 6-9 lat

1. KORNELIA ZARZYCKA – SP 1 W POLKOWICACH

2. JULIA LATOS – PM NR 2 W POLKOWICACH

3.NATALIA ZAUCHA – PM NR 5 W POLKOWICACH

4. MARTYNA JAŚKIEWICZ – POLKOWICE

2 grupa 10- 13 lat

1. MAJA SOJA – ZESPÓŁ EDUKACYJNY W GAWORZYCACH

2. WIKTORIA PIETRZYK – SP NR 2 W POLKOWICACH

3. KAROLINA PROKOPOWICZ – SP NR 31 W LUBLINIE

4. MARCEL KICAJ – SP NR 2 W POLKOWICACH

5. WIKTORIA WRONKA – SP NR 31 W LUBLINIE

3 grupa 14- 17 lat

1. ALEKSANDRA BARTOSIEWICZ – GM NR 4 W LUBINIE

2. ANNA BAJON – GM NR 1 W POLKOWICACH

3. MICHALINA RATOWSKA – MDK FABRYCZNA WE WROCŁAWIU

4 grupa powyżej 17 lat

1. KRYSTYNA BRYZA

2. ANNA KAMIŃSKA – GŁOGÓW

3. EWELINA NIEDŹWIECKA – LUBIN