Archiwum / PLANET L.U.C, „KOSMOSTUMOSTÓW”, 13 marca, godz. 11.00 – Aula

PLANET L.U.C, „KOSMOSTUMOSTÓW”, 13 marca, godz. 11.00 – Aula

PLANET L.U.C.
KOSMOSTUMOSTÓW, 13 marca, godz. 11.00 – Aula

Najnowsze multimedialne widowisko wielokrotnie nagradzanego artysty, który od kilku lat poprzez niezwykle ambitne projekty i współpracę z najlepszymi muzykami, grafikami i studiami postprodukcyjnymi wyznacza nowe standardy na polskim rynku muzycznym.

Kosmostumostów to autobiograficzna przypowieść artysty, która składa się z sześciu powiązanych ze sobą elementów. Pierwszym z nich jest liryczna przypowieść, drugim album muzyczny, trzecim animacje, czyli teledyski do projektu, czwartym murale, piątym komiks, szósty element to połączenie show i spektakli teatralnych.

Trasa koncertowa do projektu PLANET L.U.C – Kosmostumostów została opatrzona hasłem- Fruń z pasją. To bowiem jest główne przesłanie konceptualnego dzieła L.U.C, które bierze sobie za cel promowanie wiary we własne marzenia i zachęcanie do poszukiwania skarbu, który każdy z nas nosi w sobie w postaci powołania, ukrytego talentu oraz pasji. Przypowieść ma pomóc ludziom uwierzyć we własne predyspozycje i motywować do samorealizacji zawodowej i życiowej.

Łukasz L.U.C Rostkowski
kompozytor, autor tekstów, wokalista, performer, magister prawa, reżyser wideoklipów i koncertów. Jest autorem i wyznawcą wielu koncepcji m.in. 4 Galaktyk Sztuki, która zakłada kreowanie przekazu za pomocą spójnie połączonych w całość czterech dziedzin sztuki – muzyki, słowa, filmu i grafiki. Za rozmach, odwagę i konsekwencje w swojej twórczości, a także za eklektyzm oraz niekonwencjonalne pomysły muzyczne, filmowe i tekstowe zdobył wiele nagród i nominacji (m.in. Paszport Polityki, Yach, Mateusze Trójki, Warto, Wrocławska Nagroda Muzyczna, Gwarancje TVP Kultury, Fryderyki). W 2003 roku założył Kanał Audytywny. W 2006 równolegle rozpoczął drogę solową. Nagrał łącznie 10 albumów, w tym 5 konceptualnych. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki, tworząc na pograniczu nu jazzu, triphopu, hip-hopu, elektroniki, klasyki i muzyki filmowej. W roku 2010 nagrał album eksperymentalny, stworzony wyłącznie za pomocą modulacji własnego głosu (Pyykycykytypff). Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami (m.in. U. Dudziak, Z. Namysłowskim, M. Urbaniakiem, L. Możdżerem). W roku 2011 r. happeningiem na wrocławskim Gaju stworzył ruch POSPOLITE RUSZENIE, który miał na celu inicjację dialogu na temat estetyki przestrzeni publicznej i „elewacyjnej wysypki” polskich blokowisk. Zorganizował Dzień Słowa „RYMOLIRYKTANDO” – festiwal promujący wartości języka i dotrzymywania danego słowa. W roku 2011 r. wydał swe największe dzieło – przypowieść KOSMOSTUMOSTÓW, która opowiada jedną historię poprzez komiks, album muzyczny, murale miejskie i koncertospektakle.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o