Archiwum / V JESIENNE SPOTKANIA TEATRALNE „PO CO KOMU TEATR?”

V JESIENNE SPOTKANIA TEATRALNE „PO CO KOMU TEATR?”

15 listopada rusza 5. edycja Jesiennych Spotkań Teatralnych „Po co komu teatr?”. Tegoroczny repertuar kusi różnorodnością. Pojawią się w nim współczesne sztuki teatralne w gwiazdorskich obsadach, ale nie zabraknie również pełnych emocji wydarzeń muzycznych. Wzruszający koncert Stanisławy Celińskiej wprowadzi widzów w „Piękny świat” artystki, koncert legendarnej grupy Czerwony Tulipan przeprowadzi przez pieśni wszech czasów, a występujący po raz pierwszy na polkowickiej scenie Mariusz Lubomski zaprezentuje mieszankę gatunków muzycznych, od piosenki aktorskiej po funky i bluesa.

W teatralną rzeczywistość wprowadzi jeden z najlepszych krakowskich spektakli roku 2013 – „Postrzał” w wykonaniu aktorów teatru Sztuka na Wynos. Obnaży on wszystkie wady pracy w korporacji, gdzie obecny jest codzienny „wyścig szczurów”. Następnie zobaczymy dwie komedie. Małżeństwo Schimscheinerów ujawni wszystkie cienie i blaski rodzicielstwa w spektaklu „Dziecko dla odważnych”, natomiast Teatr Korez z Katowic zaprezentuje „Swing”, do którego tekst napisał znany satyryk – Abelard Giza. W zawiłe sieci intryg i sensacji wciągnie jedyny w swoim rodzaju Teatr KTO, który w ramach przedstawienia „Teatr Telewizji. Komedia sensacyjna” wyemituje na scenie odcinek serialu kryminalnego… na żywo. W Polkowicach pojawi się również znany mieszkańcom Teatr Montownia. Tym razem na scenie pojawi się duet: Rafał Rutkowski w roli komika Gustawa i Adam Woronowicz jako psychoanalityk.

Bilety w cenie: 20 zł (grupowy), 25 zł (normalny), 30 zł (w dniu wydarzenia) oraz karnety (150 zł) do nabycia w kasach Ośrodka Kultury, Galerii „Rynek 26” i Kina. Rezerwacja miejsc pod nr tel. 76 746 88 14.

plansza_100x140_3mm
Strona internetowa Festiwalu: tutaj

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o