Bez kategorii / PODRÓŻ PRZEZ SIEDEM KONTYNENTÓW

PODRÓŻ PRZEZ SIEDEM KONTYNENTÓW

Miłośników podróżowania zapraszamy 23 stycznia do Galerii „Rynek 26”. Gość cyklu „Podróże z pasją” – Sławomir Bieniek zabierze słuchaczy w godzinną podróż po siedmiu kontynentach świata!

Sławomir Bieniek – wieloletni mieszkaniec Polkowic, obecnie zamieszkały w Głogowie. Na co dzień górnik i ratownik górniczy w kopalni ZG „Polkowice-Sieroszowice” – KGHM Polska Miedź S.A. Z zamiłowania podróżnik i turysta wysokogórski. Od 2000 r. powoli dąży do tego, aby zdobyć Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów. Sam o sobie mówi tak:
szczęśliwy mąż i ojciec trojga wspaniałych dzieci, dzielący urlopy między egzotyczne wyjazdy rodzinne (m.in. na Filipiny, Kamczatkę, do RPA, Zimbabwe, Ekwadoru) a wyprawy górskie (Mont Blanc, Aconcagua, Kilimandżaro, Chan Tengri, Mount McKinley). Jego patentem na przygotowanie formy do wypraw górskich jest udział w maratonach.

Podczas spotkania zaprezentuje fotograficzną relację, podsumowującą jego piętnastoletnią działalność wspinaczkowo-globtroterską na siedmiu kontynentach. Wśród nich nie zabrakło również Antarktydy, na którą pan Sławomir dotarł 16-metrowym, nieogrzewanym jachtem S/Y „Panorama” w ramach IV etapu rejsu „ORVALDI ANTARCTICA” dookoła Ameryki Południowej i brzegów Antarktydy.

23 stycznia, godz. 18.00 – Galeria „Rynek 26”
Bilety: 5 zł do nabycia w kasach Ośrodka Kultury, Galerii „Rynek 26” oraz w Kinie.

ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o