Archiwum / PODRÓŻE Z PASJĄ – (NOWY) CYKL SPOTKAŃ Z PODRÓŻNIKAMI

PODRÓŻE Z PASJĄ – (NOWY) CYKL SPOTKAŃ Z PODRÓŻNIKAMI

„Podróże z pasją” – cykl spotkań z podróżnikami

To cykl spotkań z ludźmi niezwykłymi, pasjonatami, dla których przemierzanie świata stało się sposobem na życie. Dzieląc się swoimi wrażeniami i doświadczeniami, zarażą pasją. Opowiadać będą o swoich przygodach, niezwykłych kulturach, o przyrodzie i jej obliczach. Wśród zaproszonych gości znajdą się autorzy książek, mężczyźni, którzy przemierzają pustynie i kobiety, które zdobywają szczyty, pokonują morza i oceany. Wszystko to wzbogacone zostanie wspaniałymi zdjęciami, slajdami i pamiątkami z podróży.

Pierwsze spotkanie w ramach cyklu „Podróże z pasją” odbędzie się już 27 września o godz. 18.00 w Galerii „Rynek 26”. Poprowadzi je Michał Kruszona, historyk kultury, autor wielu książek, dyrektor muzeum, z zamiłowania podróżnik.

Michał Kruszona podróżuje przede wszystkim w miejsca naznaczane przez historię. Odbył przeszło trzydzieści podróży po Rumunii. Chętnie odwiedza Lwów, Trabzon, Tbilisi, ale także Jutlandię i Ugandę. Spotkanie z nim dotyczyć będzie wyprawy do Ugandy. Po tym niezwykłym kraju podróżował z Robertem Swornowskim. Jak sami mówią zostawili tam trochę serca, bo „Afryka naprawdę kradnie serca”. Michał Kruszona przybliży codzienne życie mieszkańców tego biednego afrykańskiego państwa, opowie o pięknie tamtejszych parków narodowych, a przede wszystkim o trudach i radościach podróży po Ugandzie, przełamując wszelkie stereotypy.

Wstęp: 5 zł ( w cenie biletu kawa lub herbata)

UWAGA! Przypominamy, że podczas najbliższego spotkania z podróżnikiem Michałem Kruszoną zostanie wylosowany bilet na świetny recital Lecha Dyblika i Aleksieja Siemieniszczewa. ZAPRASZAMY !!!

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o