fbpx
Polkowicka Karta Dużej Rodziny

Polkowicka Karta Dużej Rodziny

W kwietniu 2016 roku Polkowice dołączyły do ogólnopolskiego programu rządowego „Karta Dużej Rodziny”, którego celem jest poprawa warunków życiowych rodzin wielodzietnych oraz zwiększenie szans rozwojowych dzieci i młodzieży wychowującej się w rodzinach 3+.

„Polkowicka Karta Dużej Rodziny” to zniżki i dodatkowe uprawnienia dla rodzin z przynajmniej trójką dzieci. Rodziny wielodzietne mają możliwość tańszego korzystania z oferty kulturalnej, rekreacyjnej i sportowej na terenie naszej gminy. Poprzez zniżki zadeklarowane przez Partnerów Programu obniżają się koszty codziennego funkcjonowania tych rodzin.

Jednym z partnerów jest również Polkowickie Centrum Animacji. Osoby, które posiadają „Polkowicką Kartę Dużej Rodziny” uprawnione są do korzystania ze zniżki na bilety kinowe oraz na wszystkie wydarzenia biletowane organizowane przez PCA. Ponadto przysługuje im również 50-cio procentowa obniżka opłaty za udział w warsztatach i zajęciach.

Szczegółowe informacje na temat „Karty Dużej Rodziny” oraz składania wniosku znaleźć można w Ośrodku Pomocy Społecznej lub na stronie ops.polkowice.pl.