Archiwum / POLKOWICKIE LATO KULTURALNE – 12 LIPCA
plansza_PLK_strona
plansza_PLK_strona

POLKOWICKIE LATO KULTURALNE – 12 LIPCA

PLK_2014_12lipca_800x600

PARTITA
Zespół powstał w 1966 r., zaczynając od muzyki klasycznej. Z czasem ich repertuar ewoluował, aż w końcu skłonili się ku muzyce rozrywkowej, stając się pierwszą mieszaną grupą wokalną w tym gatunku. Grupa ma na swoim koncie wiele nagród i zasług dla kultury polskiej. Ich przeboje  „Pytasz mnie, co Ci dam” czy „Moja Julio” z pewnością znane są nie tylko fanom zespołu. Obecnie PARTITĘ tworzą weterani grupy, wokaliści z najdłuższym, ponad trzydziestopięcioletnim stażem w zespole: Anna Pietrzak, Ludmiła Zamojska, Bronisław Kornaus i Andrzej Frajndt.

JERZY KRYSZAK
Aktor filmowy i teatralny, jeden z najbardziej cenionych polskich satyryków. Ogromną popularność zdobył jako parodysta, zwłaszcza poprzez parodie polityków. Jest świetnym obserwatorem życia codziennego, dlatego w swoim kabarecie w zabawny sposób nawiązuje do tematyki obyczajowej. Jego ogromne doświadczenie zawodowe sprawia, że potrafi rozbawić każdą publiczność.

MARIKA 
Wokalistka tworząca muzykę na pograniczu reggae, dancehallu, soulu oraz funk. Okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu  Swoją przygodę muzyczną zaczęła w grupie Bass Medium Trinity. Następnie zdecydowała się na karierę solową i wydała debiutancką płytę „Plenty”. Album był nominowany w 2009 r. do nagrody Fryderyka. Rok później ukazał się kolejny solowy album Mariki „Put Your Shoes On/Off”. Artystka znana jest również z prowadzenia muzycznego show The Voice of Poland razem z Tomaszem Kammelem.

 Szczegółowy program:

14.00 – 18.00 – kącik zabaw dla dzieci (dmuchańce, ogródek plastyczny, lego i inne atrakcje)
16.00 – spektakl dla dzieci
17.00 –  Partita – koncert
19.00 – Jerzy Kryszak – kabaret
20.30 – Marika – koncert

Kolejne Polkowickie Lato Kulturalne już 26 lipca. W ramach tej imprezy bawić będziemy się także 9 oraz 23 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

Regulamin Park Miejski