Archiwum / POLKOWICKIE LATO KULTURALNE – 26 LIPCA

POLKOWICKIE LATO KULTURALNE – 26 LIPCA

PLK_2014_26lipca_800x600

ZBIGNIEW WODECKI
Instrumentalista, kompozytor, aranżer. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-tych, ale swoją przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 5 lat. Jego niezapomniane przeboje, takie jak: „Chałupy”, „Zacznij od Bacha” czy „Pszczółka Maja” zna chyba każdy. Muzyk marzy o promowaniu młodych i zdolnych ludzi. Stąd zapewne rola gospodarza w programie TVN-u „Droga do gwiazd” oraz występ jako juror w „Tańcu z gwiazdami”.

CHÓR MĘSKI ZAKŁADÓW GÓRNICZYCH „LUBIN”
Chór powstał w 1980 r. przy oddziale Zakładów Górniczych „Lubin” KGHM Polska Miedź S.A. Liczy około 50 członków, którzy są aktualnymi bądź byłymi pracownikami O/ZG „Lubin”. Jego działalność skupia się przede wszystkim na szerzeniu kultury w środowisku górniczym. W swoim repertuarze mają kilkaset pozycji, głównie pieśni polskie (historyczne, ludowe, patriotyczne, sakralne, górnicze), ale również pieśni z kręgu kultury europejskiej.

ORKIESTRA ZAKŁADÓW GÓRNICZYCH „RUDNA”
Orkiestra powstała w 1974 r. przy Oddziale ZG „Rudna”. Wielokrotnie reprezentowała środowisko górnicze i KGHM nie tylko w Polsce, ale również za granicą, odnosząc liczne sukcesy. Kapelmistrzem orkiestry jest Edward Dudek. Dźwięk instrumentów dętych i utwory wykonane przez górników w pięknych mundurach zapewniają niepowtarzalny i podniosły klimat.

MROZU
Producent, wokalista, aranżer, autor tekstów. Współpracował z wieloma świetnymi wykonawcami jak np.: Jamal, Bob One, Junior Stress czy Afromental. Swoją drogę artystyczną rozpoczynał jako producent muzyczny. W 2009 r. wydał swój debiutancki krążek „Miliony monet”, dając się poznać jako wokalista o ciepłej barwie głosu, który świadomie uderza w chwytliwe brzmienia. Jego muzyka pochodzi z pogranicza popu i R&B, ale można doszukać się również wpływu hip-hopu i reggae. W tym roku powstał trzeci album studyjny „Rollercoaster” z takimi przebojami, jak tytułowy singiel „Rollercoaster”, „Nic do stracenia” czy „Jak nie my to kto”.

Regulamin Park Miejski

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o