Archiwum / POLKOWICKIE LATO KULTURALNE – 9 SIERPNIA

POLKOWICKIE LATO KULTURALNE – 9 SIERPNIA

PLK_09_sierpien_pro

 14.00 – 18.00 – kąciki gier i zabaw

16.00 – spektakl dla dzieci

17.00 – Krzysztof Daukszewicz

Satyryk, felietonista, tekściarz, poeta, piosenkarz, gitarzysta i kompozytor. Przez lata był związany z wieloma kabaretami, m.in., formacja Gwuść i Hotel Nitz, który prowadził z Januszem Gajosem. Od 2005 r. jest stałym gościem programu „Szkło kontaktowe”, a także występuje z własnymi programami satyrycznymi („Na tronie”, „U pana Krzysia”, „Rozmowy ze zgryzem”). Publikuje również w tygodniku „Przegląd”.

18.30 – Jerzy Połomski

Z wykształcenia aktor, choć popularność zyskał głównie jako piosenkarz. Artysta istnieje na polskiej scenie muzycznej już ponad 50 lat i wciąż jest uwielbiany przez publiczność. Sławę przyniosły mu przeboje z lat 60. i 70., m.in. „Cała sala śpiewa”, „Woziwoda”, „Komu piosenkę?”, „Daj”, które zna cała Polska. W 2006 roku, razem z zespołem Big Cyc nagrał nową wersję hitu sprzed lat – „Bo z dziewczynami”. 20 kwietnia 2009 roku Jerzy Połomski otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt twórczości.

20.30 – Dawid Kwiatkowski

18-letni wokalista został uznany największym odkryciem roku 2013. Szturmem zawojował Polskę, zyskując setki tysięcy fanów. Jego album pt. „9893” zapisał się w historii polskiej muzyki jako pierwszy debiutancki krążek, który uzyskał status złotej płyty na trzy tygodnie przed sklepową premierą. Każdy koncert Dawida to wielkie i dokładnie przygotowane show, podczas którego można zobaczyć i posłuchać wokalisty wraz ze świetnymi muzykami.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o