Archiwum / Polkowickie malowanie pisanek

Polkowickie malowanie pisanek

W zeszły piątek 12 kwietnia polkowicki Rynek zamienił się w pisankowy warsztat. Dzieci, młodzież i dorośli wspólnie malowali kolorowe jajka.

Pisanki opanowały w piątek Polkowice. Razem z burmistrzem Łukaszem Puźnieckim, starostą Kamilem Ciupakiem oraz piłkarzami KS Górnika Polkowice dzieci z polkowickich szkół i przedszkoli tworzyły wspólnie na Rynku przepiękne, kolorowe dzieła. Dużym powodzeniem cieszyły się dwie wielkie pisanki, które mieszkańcy z przyjemnością ozdabiali wielkanocnymi i polkowickimi symbolami.

Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Polkowicach oraz podopieczni miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej wystawili piękne, ręcznie robione przez nich ozdoby. Oczy obecnych cieszyły również cudne pisanki, wykonane przez Irenę Maksymczak, artystkę, która w godzinach popołudniowych poprowadziła warsztaty malowania metodą batik.

Z kolei w Galerii „Rynek 26” polkowiczanie mieli niepowtarzalną okazję na spróbowanie ciast zgłoszonych do konkursu „Baba wielkanocna”, organizowanego przez Wiejski Ośrodek Kultury w Sobinie. Pyszna degustacja stanowiła dopełnienie tego dnia i wprawiła mieszkańców w wielkanocny nastrój.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o