Archiwum / PUBLICZNOŚĆ XV FESTIWALU „OBLICZA TEATRU” PRZYZNAŁA SWOJE NAGRODY

PUBLICZNOŚĆ XV FESTIWALU „OBLICZA TEATRU” PRZYZNAŁA SWOJE NAGRODY

Znane są już wyniki plebiscytu publiczności XV Festiwalu „Oblicza Teatru”. Niekwestionowanymi laureatami zostały dwa znakomite teatry – Teatr 6. Piętro z Warszawy oraz Teatr Polski ze Szczecina, którym przyznano po dwa „Złote Miedziaki”.

Tradycją Polkowickich Dni Teatru stał się plebiscyt publiczności, w którym widzowie bardzo chętnie biorą udział. Repertuar tegorocznego Festiwalu był naprawdę imponujący. „Złotego Miedziaka” w kategorii Najlepszy Spektakl przyznano Teatrowi 6. Piętro za sztukę „Fredro dla Dorosłych – Mężów i Żon” w reżyserii Eugeniusza Korina. Natomiast odtwórczyni roli żony Elwiry w tym spektaklu – Jolanta Fraszyńska – uhonorowana została w kategorii Najlepsza Aktorka.

Najwięcej głosów w kategorii Najlepszy Aktor otrzymał Wojciech Malajkat za rolę w spektaklu Teatru Syrena z Warszawy pt. „Trener życia”. Odtwórca postaci trenera-terapeuty jest zarazem reżyserem sztuki.

Nagrodę publiczności w kategorii Najlepsza Reżyseria widzowie przyznali Adamowi Opatowiczowi za „Magię Obłoków”. Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Polskiego w Szczecinie stworzył wspaniały muzyczny spektakl oparty na twórczości Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Najbardziej rozbawił widzów „Kogut w rosole” – przedstawienie Teatru Polskiego w Szczecinie w reżyserii Marka Gierszała, które otrzymało „Złotego Miedziaka” w kategorii Najlepszy Spektakl Komediowy.

Uroczyste wręczenie nagród „Złotych Miedziaków” nastąpi podczas Gali Otwarcia XVI edycji Festiwalu „Oblicza Teatru” w marcu 2014 r.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o