Archiwum / RAP FESTIWAL

RAP FESTIWAL

30 stycznia rusza RAP FESTIWAL!
To ponad 4 godziny najlepszego polskiego rapu.
Główne koncerty wieczoru poprzedzą supporty takich artystów, jak :
Ofca, Bartez x Czarny + PolankaRecords, N.A.T.O., Caim, Sekcja.

Gwoździem programu będą:
Bezczel oraz TRZECI WYMIAR!!!

Gdzie: Aula Forum, ul. Skalników 6 godz. 17.30
Kiedy: 30 stycznia, godz. 17.30
Bilety: 20 zł w przedsprzedaży (30 zł w dniu koncertów) do nabycia w kasach Ośrodka Kultury, Galerii „Rynek 26” oraz Kina.

Z A P R A S Z A M Y !!!

TRZECI WYMIAR
Grupa hip-hopowa z Wałbrzycha. Założyło ją w 1998 roku dwóch Mc’s: Nullo i Szad, pod nazwą POETIKANONIM. Nazwa TRZECI WYMIAR powstała wraz z podpisaniem kontraktu z wytwórnią Camey Studio.
Debiutancki album grupy zatytułowany „Cztery pory rapu” ukazał się w październiku 2003 r. Płyta była uniwersalna, ponieważ utwory zostały podzielone na cztery klimaty w zależności od pór roku – ciekawe tematy ubrane w oryginalny flow topiły się w nowatorskich bitach Dj Sph. Płytę promowały single: „15 Mc’s”, „Skamieniali”, „Dostosowany”, „Dla mnie masz stajla”, „Zapomnij o tym” i „Bez rapu byłbym nikim!”. Album znalazł 18 tysięcy nabywców. Rok później ukazała się jego reedycjau, wzbogacona o dodatkowe remiksy i teledyski oraz utwór „Basketball” Nullo i Masseya. Premierowy koncert w rodzimym mieście zgromadził na hali sportowej ok. 1600 osób. Skład z Wałbrzycha promował swoją muzykę także poza granicami kraju: koncerty w Niemczech, Szwecji i Stanach Zjednoczonych. W styczniu 2005 r. Trzeci Wymiar rozpoczął pracę nad swoim drugim albumem pt. „Inni Niż Wszyscy”. Gościnnie wystąpili na nim: Wall-E, DonGuralesko, Esee, OneManArmy, K-Fka, Puenta i Blanco. Ostatecznie stroną muzyczna zajęli się: główny producent Dj Sph oraz Creon i WhiteHouse. Idea płyty jest ukierunkowana na promowanie charakterystycznego dla tego regionu Polski Hip Hopu. Między płytą „Inni Niż Wszyscy” a kolejnymi płytami Trzeci Wymiar nagrał mnóstwo featuringów z różnymi wykonawcami z Polski i zza granicy. W 2009 roku wyszedł dwupłytowy album „Złodzieje Czasu”, który uzyskał status ZŁOTEJ PŁYTY. Lata 2011-2015 to krążki solowe raperów. W 2015 r. zostanie wydana nowa płyta grupy pt. „Odmienny Stan Świadomości”.

BEZCZEL

Bezczel, właśc. Michał Banaszek (urodzony 18 czerwca 1984 roku w Białymstoku) – polski raper, współzałożyciel duetu Subtelny Bezczel oraz członek kultowego białostockiego składu Fabuła. Na swoim koncie ma jeden nielegal oraz dwa wydawnictwa, które ukazały się w całym kraju nakładem opolskiej wytwórni Step Records. Są to płyty Fabuły pt. „Dzieło Sztuki” oraz „Made In 2”. Obecnie muzyk pracuje nad solowym albumem oraz nad wspólną płytą z poznańskim raperem Kobrą (FATAEM).
Bezczel słynie z perfekcyjnej techniki rymowania oraz nienagannego flow. Raper w swojej karierze współpracował m.in. z takimi artystami jak: Peja, Ten Typ Mes, Ero, Słoń, Paluch, Lukasyno, Hukos, Cira, PTP, Jamal, HiFi Banda, PWRD.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o