Archiwum / Rap Festiwal

Rap Festiwal

Polkowice Kino – 17 lutego godz. 18.00

Przed koncertami gwiazd rozgrzeją publiczność lokalne składy: SWRN+Dj Hocian, Selavi i Wariackie Style.

TRZECI WYMIAR pojawi się na polkowickiej scenie po trzyletniej przerwie. Poprzedni koncert zespołu, w 2008 r., został doskonale przyjęty przez fanów hip hopu. Nazwa składu powstała w 2002 r., przed wydaniem pierwszej płyty, ale raperzy, który go założyli: Nullo i Szad, współpracowali ze sobą od 1998 r. (m.in. nagrali pierwszy nielegal w Wałbrzychu). Obecnie zespół tworzą: Pork, Nullo, Szad i Dj Sph. Debiutancki album składu „Cztery pory rapu” ukazał się w 2003 r. Wyróżniał go ciekawy flow oraz nowatorskie bity Dj-a Sph. Trzy lata później zespół wydał krążek „Inni niż wszyscy”, w 2009 r. ukazała się płyta „Złodzieje Czasu”. Podczas koncertu w Polkowicach, obok starszych numerów, usłyszymy także najświeższy materiał z płyty Szad “21 gramów”.

PIH (właściwie Adam Piechocki) zagra w Polkowicach po raz pierwszy. W 2000 r. z zespołem JedenSiedem stworzył jeden z najważniejszych albumów polskiego hip hopu – „Wielka Niewiadoma” – należący już do klasyki gatunku. Przez ponad 10 lat obecności na rynku muzycznym raper nagrał 8 płyt, w tym 5 solowych. Współpracował z takimi wykonawcami, jak: Peja, Jamal, Pezet, Fokus, Kaczor, Ero, Chada. Charakterystyczne cechy muzyki PIHa to dynamizm i bezkompromisowość, których odzwierciedleniem są teksty utworów silnie i obrazowo przemawiające do słuchaczy. Wszystko wskazuje na to, że najnowszy album rapera „Dowód rzeczowy nr 1” dorówna sukcesowi jego poprzedniego krążka – „Kwiaty Zła” – który już w dwa miesiące od premiery osiągnął status „Złotej płyty”.

Publiczność polkowicka po raz pierwszy spotka się także z PEPE SKUAD – wrocławską ekipą hip-hopową, w której skład wchodzi trzech raperów: Haju, Rekord i Rokson. Dotychczas wydali 4 albumy, na swoim koncie mają ponad 50 zagranych koncertów w całym kraju. Są laureatami wielu przeglądów i konkursów hiphopowych.

Bilety w cenie: 20 zł – przedsprzedaż, 30 zł w dniu koncertu do nabycia w Ośrodku Kultury (ul. Skalników 4) oraz Kinie (ul. Dąbrowskiego 1).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o